Čo všetko dokáže váš nový mobil?

Čo všetko dokáže váš nový mobil?

Mobily sú dnes súčasťou každodenného života. Telefóny Xiaomi už dávno neslúžia iba na volanie či písanie správ. Smartfóny majú nespočetne veľa praktických možností využitia, ktoré sa vám hodia každý jeden deň. Základom úspechu je kvalitný operačný systém a mobilné aplikácie, ktoré cez toto malé zariadenie dajú do pohybu obyčajný toner, televíziu, vysávač alebo zapnú vykurovanie.

Domácnosť pod palcom
Smart domácnosť dnes nie je ničím výnimočným. Na diaľku môžete ovládať takmer všetko – svetlo, alarm, televíziu, žalúzie, kúrenie či zavlažovací systém v záhrade. Ak ste pri odchode zabudli zhasnúť svetlo, môžete tak spraviť na diaľku. Chcete po práci prísť do uprataného bytu? Stačí vám robotický vysávač a príslušné appka, cez ktorú sa jednoducho ovláda. Problémom nemusí byť ani tlač dokumentov priamo z mobilu. Väčšina tlačiarní má wifi alebo bluetooth. Niektoré aplikácie dajú cez mobil do pohybu aj kvalitný toner a tlačiareň.  Tieto appky poskytuje buď výrobca tlačiarní alebo tretie strany.

Základné funkcie
To, čo sa pred niekoľkými rokmi považovalo za nadštandard je dnes už úplne bežné. Najnovšie mobily Xiaomi dokážu plnohodnotne nahradiť foták, kameru, navigáciu, diár, mp3 či hernú konzolu. Mobil môžete použiť nie len ako ovládač k smart TV ale aj ako klávesnicu alebo myš k notebooku. Vďaka mobilným aplikáciám môžete cez mobil platiť, robiť bankové prevody, skenovať dokumenty a pritom popíjať kávu na terase.

Mať v mobile celý svoj život samozrejme predstavuje aj určité riziko. Ak mobil stratíte, zničíte alebo vám ho ukradnú prídete o množstvo dát, ktoré sa dajú v mnohých prípadoch zneužiť. Dáta by ste samozrejme mali mať na cloude. Moderné mobily majú možnosť odomknutia odtlačkom prsta čo ale nie je istota, že sa doňho nikto iný nedostane. V prípade krádeže alebo straty oceníte aplikácie, vďaka ktorým svoj mobil nájdete cez GPS, zamknete ho alebo pustíte zvonenie, aby ste ho dokázali nájsť zapatrošený doma či v kancelárii.