Najlepšie tipy do modernej kuchyne

Najlepšie tipy do modernej kuchyne

Priestor, kde sa musí stretnúť funkčnosť s dokonalým dizajnom a štýlom, je charakteristický najmä pre modernú kuchyňu. Moderná kuchyňa je predsa tá, ktorá využíva celý rad moderných štýlových prvkov za účelom vyhlásenia, že  tvoria jedinečný priestor. Niektoré z nich si teraz predstavíme.

Optimálna výška stola
Mnohí sa sústreďujú na materiály a tvary, dokonalý vzhľad a štýl. Opomíname pritom oveľa dôležitejšie veci, ako je napríklad výška stola.

Vedeli ste, že nesprávna výška stola a pracovných plôch v kuchyni zvýši záťaž pri varení o tretinu? Aby ste sa tomu vyhli, vopred si vypočítajte výšku vhodnú pre vás.

Základná vec, od ktorej sa pri výpočte vhodnej výšky stola alebo nového granitového drezu musíte odraziť, je vaša výška.

Ak máte menej ako 150 centimetrov, ideálna úroveň je 76-82 centimetrov. Najčastejšia výška je 160-180 centimetrov, kde by mama byť veľkosť stola na úrovni 88-91 centimetrov, čo je v podstate zlatý štandard u väčšiny výrobcov. Pre ostatných sú najlepším riešením kuchyne na mieru.

Umelý kameň
Umelý kameň je v dizajne kuchynských interiérov v súčasnosti široko používaný. Barový pult alebo parapet, steny alebo podlaha – ak chcete, môžete týmto materiálom pokryť takmer akýkoľvek prvok interiéru. Veľmi dobre sa udržuje v čistote a vydrží, čo oceníte najmä vtedy, ak sa musíte snažiť ráno pripraviť zdravé raňajky pre deti.

Štýlová farba
Výber farby kuchynského dizajnu sa často riadi faktormi, ktoré nie sú príliš závislé od módnych trendov. Pamätajte si, že extravagantné techniky a svetlé, honosné odtiene vás môžu rýchlo nudiť.

Spoľahnite sa na vlastné preferencie a nadčasový dizajn. Myslite aj na využitie a údržbu. S niektorými svetlými farbami je to náročnejšie, no v malej kuchyni asi moc na výber nemáte. V takom prípade skúste tapety, ktoré sa dajú umývať!

Vyhrať sa a vyzdobiť potom celý zvyšok môžete s kvalitnými úchytkami na nábytok. Aj tento malý detail má predsa v modernej kuchyni svoje opodstatnenie!