Nový telemetrický systém zníži ceny propánu

Nový telemetrický systém zníži ceny propánu

FLAGA, popredný dodavateľ LPG na slovenskom trhu, zaviedla nový telemetrický systém. Zákazníci, ktorí majú nainštalovaný zásobník s propánom, už nebudú musieť pravidelne kontrolovať stav plynu v zásobníku. Zariadenie pri poklese pod určenú hodnotu samo informuje zákaznícke centrum, ktoré následne daného zákazníka kontaktuje. FLAGA si od zavedenia novej služby sľubuje optimalizáciu nákladov na dopravu, ktorá by sa mala pozitívne premietnuť do koncových cien propánu. Inštalácia systému sa v súčasnosti týka asi 70 najväčších zákazníkov s opakovaným odberom propánu v priebehu roka. Začiatkom budúceho roka plánuje Flaga plošne pokryť aj malých zákazníkov.

„Vieme, že sledovať stav propánu v zásobníku je pre zákazníkov práca naviac. Preto sme sa rozhodli zaviesť novú službu, ktorá sa veľmi dobre osvedčila napríklad v susednom Poľsku a Českej republike. Verím, že ju ocenia aj slovenskí zákazníci. Už len preto, že sa vďaka nemu velmi zjednodušia objednávky a eliminujú sa urgentné dodávky,“ vysvetľuje Ľubomír Žiak, obchodný riaditeľ spoločnosti FLAGA Slovensko, a dodáva: „Tento systém nám zároveň umožní odhadnúť spotrebu plynu tak, aby sme mohli optimalizovať jednotlivé dodávky.“

Inštalácia sledovacieho zariadenia je úplne zdarma. „V súčasnosti navštevuje zákazníkov náš tím technikov, ktorý im telemetrický systém postupne inštaluje,“ upresňuje Žiak. V rámci bezplatného základného balíčka poskytne Flaga odberateľom týždenný kontrolný monitoring zásobníka, inštaláciu zariadenia, výmenu batérií a prenos správ na centrálny server. „V prípade záujmu je možné aktivovať rozšírenú ponuku, ktorá zahŕňa tiež prehľady o spotrebe, individuálne nastavenie hlásenia a denný monitoring stavu zásobníka namiesto týždenného,“ dodáva Žiak.

O spoločnosti FLAGA
Spoločnosť FLAGA spol. s r.o. je poprednou spoločnosťou v oblasti predaja skvapalneného plynu (LPG) na Slovensku. Ponúka komplexné riešenia pre vykurovanie a ohrev rodinných domov aj podnikateľských objektov, poskytuje tiež ľahko dostupný zdroj energie v širokej škále tlakových fliaš s propánom a propán-butánom. Spoločnosť prevádzkuje sieť 26 vlastných LPG čerpacích staníc a zásobuje ďalších približne 80 čerpacích staníc. Centrála spoločnosti je v Pezinku, plniarne fliaš má v Bánovciach nad Bebravou a Bánovciach nad Ondavou. Na slovenskom trhu pôsobí od roku 1995, kedy vznikla ako dcérska firma rakúskej spoločnosti FLAGA GmbH a stala sa prvou čisto súkromnou spoločnosťou, ktorá dostala licenciu na podnikanie v oblasti plynárenstva.