Súťaž o sladký balíček na Medzinárodný deň gumových medvedíkov

Súťaž o sladký balíček na Medzinárodný deň gumových medvedíkov

Viete, kto oslavuje svoj deň 15. júla? Jedna z najznámejších želatínových cukroviniek na svete – gumový medvedík. Za jej vznikom stojí nemecká rodinná firma HARIBO, ktorá vznikla pred 95 rokmi v Bonne ako malá továreň pracovitého cukrára Hansa Riegla.

Bol to nápad Hansa Riegla, ktorý sa inšpiroval cvičenými, tzv. tancujúcimi medveďmi v devätnástom storočí, ktoré vystupovali ako atrakcia na jarmokoch a slávnostiach. Predchodcami dnešnej cukrovinky boli želatínové medvedíky, ktoré boli oveľa väčšie, tenšie a okrem želatíny sa neskôr vyrábali aj zo sladkého drievka. Zlatý medvedík, v podobe, v akej ho poznáme dnes, sa na trhu po prvýkrát objavil v roku 1960. Od tej doby prešiel niekoľkými drobnými zmenami a získal celý rad ocenení od samotných spotrebiteľov aj odbornej verejnosti.

Každý labužník a milovník cukroviniek by si mal Medzinárodný deň gumových medvedíkov poznačiť do svojho kalendára a načať aspoň jeden sáčok HARIBO Goldbären s tradičnou lahodne ovocnou príchuťou jahôd, citrónu, maliny, pomaranča, ananásu a jablka alebo ich šťavnatejšiu verziu HARIBO Saft-Goldbären, ktorá obsahuje 25% ovocnej šťavy.

Súťažte o sladký balíček plný gumových medvedíkov.
Pre šiestich z vás máme pripravené balíčky, ktoré obsahujú 8 x HARIBO Goldbären, 8 x HARIBO Saft-Goldbären, 8 x HARIBO Berries a 1 x poznámkový blok A5.

Súťažná otázka znie:

Koľko kusov Zlatých medvedíkov HARIBO sa vyrobí za jeden deň po celom svete ?
a) 1 milión
b) 10 miliónov
c) 100 miliónov

Správnu odpoveď na súťažnú otázku nám napíšte na e-mail: najnovsie@najnovsie.sk do 29. júla 2015 s predmetom mailu HARIBO. Všetkým vám vopred ďakujeme za účasť na súťaži a prajeme VEĽA ŠŤASTIA.