Keď chcete ráno začať naslano! Na novej granole od Mixitu si pochutia aj milovníci anglických raňajok

Keď chcete ráno začať naslano! Na novej granole od Mixitu si pochutia aj milovníci anglických raňajok

Praha, 14. 7. 2022Tešili sa vaše chuťové bunky na ďalšie lyo ovocie a hoblinky čokolády? Tak to ich v Mixite tentokrát pekne vypiekli. Pri peciach sa totiž rozhodli, že už nechcú byť len za cukrúšov, ale ukážu svetu aj svoju slanú tvár. Tak sa zrodila nová Slaná granola so sušeným syrom. Vločky to v nej pečú so zmesou orechov a semienok a na brunch nezabudli prizvať ani obľúbené duo Cheddar – Red Leicester. Tento mix zláka aj fanúšikov tradičných vajíčok!

Čo sa týka raňajok, ste buď tím sladkých alebo slaných. A čo si budeme hovoriť, tých druhých granola doteraz skôr zanedbávala. V Mixite sa ale žiadna chuťová diskriminácia netrpí, a tak to bolo jasné. Trocha vločiek, hrsť orechov, rovnako veľa mandlí, dva druhy semienok, pokvapkať olivovým olejom, prihodiť trochu rozmarínu, zakvapnúť troškou javorového sirupu a celej zmesi nakoniec dopriať ľahkú letnú spŕšku morskej soli. Niečo tomu ale ešte chýbalo… Pre pomoc sa obrátili na známe firmy, a akonáhle do pece priskočila dvojica Cheddar – Red Leicester, nový slaný raňajkový mix bol kompletný.

Neviete, ako by ste si so slanou granolou poradili? Raňajkových variantov ponúka niekoľko a výborné sú všetky. Môžete si ju nasypať na vajíčka, prihodiť do šalátu, dať do sendviča alebo ju zobkať jednoducho len tak.

Slaná granola s pečeným syrom, 250 g, 6,59 €. Zloženie: slaná granola z pece 80 % (ovsené vločky, lieskové orechy pražené, mandle, ľanové semená, pekanové orechy, tekvicové semená, olivový olej, agávový sirup, javorový sirup, morská soľ, rozmarín), Cheddar 10 %, Red Leicester 10 %.

Klasici si však stále môžu osladiť ráno tradičnými chuťami granoly so slaným karamelom, čokoládou s orechmi, kombináciou malín a mandlí alebo exotickou Piña Coladou. Slaná granola so sušeným syrom je pre všetkých ostatných. Či už ste zarytí slaní raňajkári alebo ste len zvedaví a zo sladkého tábora chcete (aspoň niektoré rána) dezertovať.