Jednoručky verzus kettlebel

Jednoručky verzus kettlebel

Ak už máte čo to odcvičené, určite hlavné rozdiely medzi týmito dvoma pomôckami na cvičenie poznáte, ak však s aktívnym cvičením len teraz začínate, v tom prípade čítajte ďalej, pretože vám v tomto článku priblížime, ktoré pomôcky z týchto dvoch sú pre vás lepšie a vhodnejšie, teda lepšie a vhodnejšie pre váš spôsob cvičenia a preto, čo od cvičenia očakávate. Ak neviete, ako tieto pomôcky vyzerajú, tak jednoručky sú v podstate malé činky do ruky, a kettlebell je tvrdá guľa s úchopom zhora.

Cviky, pri ktorých sa využívajú jednoručky a kettlebell
Ak ste začiatočník, teda s cvičením začínate, určite si zaobstarajte, alebo siahnite po jednoručkách, pretože nepotrebujete pri nich toľko balansovať ako pri kettlebell. Našli ste si manuál cvičenia, máte rozpísané cviky, ale neviete čo k tomu použiť? Ak máte cvičiť štandardné cviky, ako sú napríklad zdvihy, výpady, drepy a tak ďalej, určite siahnite po jednoručkých. Ak však cvičíte cviky, ktoré sú zamerané na dynamiku a výbušnosť, určite siahnite po kettlebell. A keď už využívate k cvičeniu kettlebell, nezabudnite si tréning oživiť napríklad angličákmi, znožmo poskokmi, prípadne švihmi. Pri cvičení s týmito pomôckami je potrebné si určiť, čo chcete vlastne budovať, teda ak chcete budovať svaly a silu, určite sú pre vás ideálne jednoručky, ak však chcete budovať napríklad úchop, alebo stabilitu, určite siahnite po kettlebell.

Kvalitné cvičenie je správne cvičenie
Ak chcete aby boli z vášho cvičenia viditeľné výsledky, je nevyhnutné aby ste cvičili správne, teda musíte sa naučiť základy a postupnými krokmi ísť čo raz do väčšej záťaže. Zapamätajte si, že niekedy je menej viac a teda je potrebné ak chcete dosiahnuť správne výsledky, aj správne cvičiť.  Ak by ste cvičili len podľa toho ako vás napadne, nie len že to nemusí mať žiadny účinok, ale hlavne si môžete veľmi ublížiť.  Preto je potrebné sa k otázkam cvičenia stavať veľmi zodpovedne.  Ak máte záujem dozvedieť sa pár zaručených cvikov aby ste správne využili jednoručky alebo kettlebell, osvojiť si pár spôsobov cvičenia a podobne, určite sa obráťte na internetové stránky spoločnosti https://inlive.sk/.