Dva (nie len dizajnové) tipy do interiéru aj exteriéru

Dva (nie len dizajnové) tipy do interiéru aj exteriéru

Vôňa dreva a jeho nezameniteľný dizajn z neho robia už tradične obľúbený materiál pre použitie v interiéri aj exteriéri. Drevo je navyše odolné, má výborné tepelnoizolačné vlastnosti a dlhú životnosť. A to sme stále len na začiatku zoznamu jeho predností. Pozrime sa preto spolu na niekoľko možností jeho využitia.

Tatranský obklad
Kvalitný tatranský obklad obklad z dreva. Jeho výhodou je odolnosť voči poveternostným vplyvom. Odoláva vlhkosti, mrazu, slnku aj vysokým teplotám. Tatranský obklad tiež zvyšuje tepelnoizolačné vlastnosti celej stavby. Je vhodný na využitie v interiéri aj exteriéri. Vo vnútri budov ho môžete použiť na steny, strop a podkrovie. V exteriéri ho využijete na oplotenie, záhradné domčeky a terasy alebo ako zrubový obklad.

Ako pokladať tatranský obklad
Pri pokladaní tatranského profilu oceníte jeho jednoduchosť, ktorú umožňujú premyslené perodrážky. Na jednej strane každej dosky sa nachádza pero a na druhej drážka. Vďaka nim do seba jednotlivé kusy dokonale zapadnú a vytvoria jednoliaty celok. Získate tak jedinečný, estetický vzhľad dreva bez zbytočného prerušenia škárami. Perodrážky nájdete na typoch tatranského profilu určených do interiéru aj exteriéru.

Moderné koberce
Celkový vzhľad, farebnosť a atmosféru v miestnosti dotvárajú koberce. Môžete ich vybrať do každej miestnosti. Pri výbere prihliadajte na celkový dizajn priestoru. Ten je dôležitý najmä pri výbere vzorov a farebných odtieňov. Na výber máte jednofarebné koberce, ktoré zvýraznia jednotlivé prvky zariadenia alebo dizajnové kúsky, ktoré na seba ihneď upútajú pozornosť. V ponuke na trhu nájdete kusové koberce s krátkym aj dlhým vlasom a tiež mäkučké plyšové koberce. Ak hľadáte koberce do detskej izby, lepšou voľbou sú produkty vyrobené z polyesteru a nylonu. Výhodou je, ak je kusový koberec vybavený protišmykovou úpravou. Vďaka tomu sa nemôže stať, že sa na ňom pri chôdzi pošmyknete.