Ako riešiť poruchy, ktoré trápia silnejšie pohlavie?

Ako riešiť poruchy, ktoré trápia silnejšie pohlavie?

Ak ste si mysleli, že muži to majú v mnohých smeroch jednoduchšie, po prečítaní nášho článku sa váš názor možno zmení. Nie sú to len sexuálne dysfunkcie a poruchy, mužom spôsobujú problémy a komplikujú život aj mnohé iné choroby.

Vysoký tlak
Vzhľadom na zvláštnosti hormonálnej a vegetatívnej regulácie sú muži viac ohrození kardiovaskulárnymi ochoreniami. Hypertenzia je tak jednou z hlavných príčin infarktov a mŕtvice v našej krajine.

Choroba s vysokým krvným tlakom čoraz častejšie zasahuje úspešných mužov v ich kariére až do 50 rokov. Súčasne len asi 37 % si je vedomých hypertenzie, liečených je len 22 % a iba 5,7 % mužov si správne kontroluje a udržuje svoj krvný tlak.

Od veku 45 rokov by si preto každý z nás mal nechať:
•    pravidelne si merať krvný tlak (zvyčajne by nemal byť vyšší ako 140/90);
•    vyšetriť srdce;
•    skontrolovať cievy;
•    dať si urobiť podrobné krvné testy s definíciou lipidového profilu, tendencie k trombóze, ako aj analýzy hladiny glukózy v krvi.
Aj tieto možno pre niekoho bežné komplikácie môžu byť za stále častejšími problémami s erekciou u mužov. Takže pozor na to!

Choroby prostaty
V posledných piatich rokoch štatistika urologických ochorení prekročila v niektorých ohľadoch  počet ochorení obehového systému.

Po 50 rokoch života sa adenóm (benígny nádor) prostaty vyskytuje u 20 – 25 % mužov a vo veku 60 rokov až u 50 % mužov.

Ešte väčšia ostražitosť u urológov spôsobuje rast rakoviny prostaty, ktorej výskyt sa nedávno objavil na vrchole mužských rakovín.

Tu by sme vám odporúčali prevenciu v podobe návštevy urológa:

Znížené hladiny mužského pohlavného hormónu
Od veku 40 rokov sa produkcia mužských pohlavných hormónov v mužskom tele znižuje. Dočasne to môžete skúsiť s Viagrou, no viac sa oplatí zmeniť svoj životný štýl, začať sa zdravo stravovať a viac hýbať.

Vzdajte sa fajčenia, doprajte si kvalitný odpočinok, ktorý vám zaistia kvalitné matrace 160 x 200 a sledujte svoju váhu. Ak si chcete užívať život plnými „dúškami“ a bez obmedzení, musíte sa o seba starať.