Urobte si z vášho bytu virtuálnu kanceláriu

Urobte si z vášho bytu virtuálnu kanceláriu

Mnohým a nielen začínajúcim podnikateľom sa drahý prenájom nehnuteľností javí ako neefektívne riešenie, ktoré nezaťažuje len rozpočet novo založenej firmy. Preto sa to snažia tieto samostatne zárobkovo činné osoby, obchodujúce pod vlastným menom a na vlastnú zodpovednosť riešiť formou virtuálneho sídla.

Určite ste už o ňom veľa počuli, môžete si ho založiť aj v byte, no mnohí vám toto riešenie neodporúčajú. Vieme prečo.

Prídete o svoje súkromie
A spolu s vami celá vaša rodina, ktorá má na rovnakej adrese svoj trvalý pobyt. Nepríjemné to môže byť aj vtedy, ak je vaša poštová schránka „zasypaná“ množstvom úradných a obchodných zásielok.

Založiť si sídlo firmy v byte je ale najlacnejšia možnosť, ktorú ako začínajúci podnikateľ, ktorý musí investovať do dôležitých projektov a zaistenia výroby, určite oceníte. Zriadenie takéhoto sídla povoľuje aj zákon, pre ktorý je najdôležitejšie, aby ste sa s konkrétnym označením a adresou mohli zapísať do Obchodného registra.

Chýba vám prestíž
Ak nevlastníte vilu alebo honosné sídlo v dobrej lokalite, adresa virtuálneho sídla v byte veľkého sídliska nemusí byť pre potenciálnych klientov dobrým znakom pre uzavretie úspešného obchodu. Navyše si na vás lepšie posvieti finančná správa a daňový úrad.

Potrebujete sídlo v Bratislave
Úplne inak to bude pri prenájme sídla v Bratislave. V hlavnom meste, v centre diania a v  reprezentatívnejších priestoroch a so všetkými službami, ktoré vám váš byt nemá šancu poskytnúť.

Získate anonymitu, nemusíte mať strach o svoje súkromie a ani návštevu z úradu. Aj keď to možno nepotrebujete, vo veľkom dave sa stratíte oveľa lepšie. Kontrola vie predsa nájsť chybu aj tam, kde ste ju doteraz nevideli!

S virtuálnym sídlom v prenájme neprídete o všetky svoje financie. Aj keď vo vlastnom byte neplatíte nič, tu je to stále mesačné minimum.

So službami, ktoré si v balíku vyberiete, to bude ten najlepší krok, ktorý ste sa rozhodli vo svojej firme urobiť. Online evidenčné služby v riadení vašej pošty sa vám určite zapáčia. Ostane vám tak čas na to, aby ste sa potom venovali viac zamestnancom, novým úlohám a projektom, ktoré je spolu s  dobrou marketingovou agentúrou ešte potrebné dotiahnuť do konca.