Ideálny kancelársky stôl? Toto by na tom vašom rozhodne nemalo chýbať!

Ideálny kancelársky stôl? Toto by na tom vašom rozhodne nemalo chýbať!

Pokiaľ ste kancelársky zamestnanec, určite pri svojom pracovnom stole strávite denne nemálo času. Nie je žiadnym tajomstvom, že to, aký výkon v práci podávate, ovplyvňuje aj pracovisko a jeho vizuálna stránka. Kancelária by nemala byť príliš tmavá, no naopak, ani by do nej nemalo celý deň pražiť slnko, pretože v opačnom prípade je pre nás veľmi ťažké sústrediť sa na rozpracovaný projekt či inú dôležitú prácu. Váš kancelársky stôl by mal byť usporiadaný tak, aby na ňom nechýbalo nič z toho, čo potrebujete, no aj niečo navyše, čo v ťažkých pracovných časoch môže potešiť vašu dušičku.

Svoj kancelársky stôl si udržiavajte v poriadku a čistote
Síce niektorí z nás tvrdia, že v aj v chaose vedia nájsť svoj poriadok, čo sa týka pracovného stola, radšej to nepraktizujte. Na svojom kancelárskom stole máme odložené rôzne dokumenty a veci, s ktorými dennodenne pracujeme a preto ich potrebujeme mať doslova na dosah ruky. Na vašom kancelárskom stole určite nesmie chýbať stolový kalendár. Aj keď kalendár už dnes nájdete aj na vašom počítači či v telefóne, ten stolový má predsa len svoje osobité čaro. Okrem toho máte všetky dôležité termíny a dátumy na očiach a nemusíte sa obávať, že na niečo dôležité zabudnete. Kancelársky stôl tiež doplňte rôznymi zakladačmi a priehradkami, kde sú dokumenty roztriedené tak, aby ste vždy hravo našli to, čo v danej chvíli potrebujete. Ak máte radi farby, tu je pre ne ten správny priestor. Jednotlivé zakladače si označte farebne podľa oblastí, do ktorých patria.

Priestor pre osobné predmety
Aj keď je pracovný stôl pracovný, nemusí to znamenať, že pre vaše osobné veci tu nie je miesto. Naopak, pokiaľ si na ňom nájdete kúsok miesta, kde si vystavíte fotku svojej milovanej rodiny či zavesíte ručne namaľovaný obrázok od svojej ratolesti, môže vás to príjemne nakopnúť k lepším výkonom. Osobné predmety majú pre svojich majiteľov veľkú hodnotu a v čase, keď potrebujeme aspoň nachvíľu vypnúť, nám dokážu pomôcť a priviesť nás na iné, príjemnejšie myšlienky.

Váš kancelársky stôl nemusí byť nudný a fádny. Tipy a triky ako ho spraviť ešte funkčnejším a štýlovejším nájdete na stránke https://worklife.sk/.