Čo robiť a ako bojovať proti cukrovke?

Čo robiť a ako bojovať proti cukrovke?

Všetci vieme, že akékoľvek liečenie cukrovky začína výživou a cvičením. To je všetko v poriadku, len to samozrejme nemožno nazvať liečbou, je to normálna existencia nášho tela a správanie, ktoré by malo byť prirodzené. Nakoľko tomu ale tak nieje, veľmi veľa vecí z toho sa musíme učiť.

Nemali by sme to ale podceňovať, pretože niektoré situácie sa nám potom môžu veľmi pekne vypomstiť. Napríklad také kŕče, bolesti a únava v nohách, ktoré môžu byť aj sprievodným prejavom diabetickej nohy. Netreba ale robiť paniku a najskôr si niečo o tom všetkom zistiť, prečítať a informovať sa.

Liečba, s ktorou môžete začať
Liečba cukrovky môže byť rozdelená do niekoľkých etáp. Prvým je spomínaná zmena životného štýlu, čo zahŕňa normalizáciu telesnej hmotnosti a zmeny v stravovacích návykoch, t.j. musíte dodržiavať zdravé stravovanie.
Druhým je sebakontrola pacienta s ochorením diabetes mellitus. Existuje jedna fráza, ktorá hovorí: „Ak sa nenaučíte žiť s cukrovkou, diabetes vás to urobí za vás.“

Kedy je čas na vyhľadanie lekára?
Tretia cesta – je volená v prípade, že pacient to nemôže zvládnuť sám a nemá šancu si normalizovať hladinu glukózy v krvi, teda zaistiť normálnu hladinu cukru v krvi. Potom je potrebné kontaktovať lekára pre úspešnú liečbu a prípadné korekcie sledovaného stavu. Lekár vám upraví stravu alebo liečbu konkrétnymi tabletkami.

Je to dôležité, pretože ak dôjde k absolútnemu nedostatku inzulínu, to je prípad, keď sú beta bunky usmrtené o 80 %, pacient potrebuje inzulínovú terapiu. Okrem toho, že sa pri nej nezaobídete bez pohodlného penového matraca počas spánku, pravidelné dodržiavanie pokynov a liečebných postupov od odborníka vám môže doslova zachrániť život. Nepodceňujte preto žiadny sprievodný prejav a venujte pozornosť svojmu telu. Určite to neoľutujete.