Prestížny pohár Ligy majstrov UEFA zavíta na Slovensko

Prestížny pohár Ligy majstrov UEFA zavíta na Slovensko

V dňoch 19. – 20. apríla 2018 bude v nákupnom centre Aupark v Bratislave vystavená víťazná trofej Ligy majstrov UEFA. Túto športovú udalosť prináša futbalovým fanúšikom i širokej verejnosti spoločnosť PepsiCo so svojimi značkami Pepsi a Lay’s ako významný partner najslávnejšej futbalovej klubovej súťaže na svete. Počas oboch dní vystavenia ikonickej „ušatej“ trofeje vystúpi plejáda futbalových osobností na čele s Vladimírom Šmicerom či Ľubošom Micheľom.

 „Sme radi, že môžeme slovenským futbalovým fanúšikom priniesť netradičný zážitok. Vidieť na vlastné oči trofej, ktorá je dlhodobo symbolom úspechu, slávy a špičkového futbalu, sa pošťastí naozaj iba výnimočne,“ uviedol Josef Neumann, generálny riaditeľ spoločnosti PepsiCo SR.

Prestížnu futbalovú trofej budú môcť v nákupnom centre Aupark v Bratislave ľudia vidieť a spoločne sa s ňou vyfotografovať už vo štvrtok 19. apríla od 10:00 hod. V rámci slávnostného predstavenia pohára o 17:00 hod. zaznie naživo svetoznáma zvučka Ligy majstrov so speváckym sprievodom, po ktorej moderátor Slavomír Jurko uvíta na pódiu známe futbalové tváre  – Vladimíra Šmicera a Ľuboša Micheľa. Zatiaľ čo Vladimír Šmicer v roku 2005 v službách Liverpoolu FC „ušatú“ trofej vyhral, Ľuboš Micheľ rozhodoval niekoľko zápasov Ligy majstrov vrátane finále v roku 2008. Po rozhovoroch bude nasledovať fotenie pri pohári a autogramiáda. Na pódium zavíta aj Ivan Kozák. Bývalý futbalový obranca bol kapitánom 1. slovenského týmu, ktorý sa zúčastnil základnej skupiny Ligy majstrov.

V piatok 20. apríla bude trofej v Auparku opäť vystavená, a to od 10:00 hod. V rámci sprievodného programu vystúpi poobede populárny športový komentátor a novinár Marcel Merčiak, ktorý je vo svete športu známy ako „chodiaca encyklopédia“. Neskôr sa na pódium postaví bývalý slovenský futbalista Ľubomír Moravčík, ktorý bol v rokoch 1992 a 2001 vyhlásený za najlepšieho česko-slovenského, respektíve slovenského futbalistu a Róbert Jež, ktorý v roku 2010 postúpil s MŠK Žilina do skupinovej fázy Ligy Majstrov.

Trofej Ligy majstrov UEFA
Liga majstrov UEFA je výročná futbalová súťaž, ktorú usporadúva Európska futbalová asociácia (UEFA) pre najlepšie kluby európskych líg. Súčasným šampiónom je španielsky klub Real Madrid.
Podľa pravidla zavedeného v ročníku 1968/69 sa víťazná trofej stáva majetkom ktoréhokoľvek klubu, ktorý vyhrá súťaž päťkrát alebo tri roky po sebe. Medzi takéto kluby patrí napríklad Real Madrid, Bayern Mníchov, FC Barcelona či Liverpool FC. V ročníku 2008/09 sa toto pravidlo zmenilo, a tak si víťaz Ligy majstrov odnáša repliku trofeje, zatiaľ čo originál zostáva vo švajčiarskom sídle Európskej futbalovej federácie v Nyone. Práve originál trofeje môžete v dňoch 19. a 20. 4. 2018 vidieť v Bratislave na vlastné oči.

Program vystavenia pohára Ligy majstrov UEFA
Aupark, Bratislava, 19. a 20. 4. 2018
štvrtok, 19. apríla
10:00 – vystavenie pohára v nákupnom centre Aupark, fotenie návštevníkov s trofejou, súťaže o ceny
15:30 – ukončenie fotenia s trofejou, inštalácia zakrývacej látky a príprava na slávnostné odhalenie
16:10 – uvítanie návštevníkov moderátorom Slavomírom Jurkom
17:00 – zahájenie slávnostného predstavenia hymnou Ligy majstrov, vystúpenie Vladimíra Šmicera a Ľuboša Micheľa, fotenie, autogramiáda a súťaže o ceny
18:30 – moderátor Slavomír Jurko pozýva na pódium hosťa Ivana Kozáka
19:00 – ukončenie akcie a pozvánka na ďalší deň

piatok, 20 apríla
10:00 – vystavenie pohára v nákupnom centre Aupark, fotenie návštevníkov s trofejou, súťaže o ceny
15:00 – moderátor pozýva na pódium hosťa Marcela Merčiaka
16:45 – moderátor pozýva na pódium hosťa Ľubomíra Moravčíka
18:00 – moderátor pozýva na pódium hosťa Róberta Ježa
19:00 – rozlúčenie moderátora Slavomíra Jurka a ukončenie akcie