Elektrický kotol? Prečo nie!

Elektrický kotol? Prečo nie!

Prísne požiadavky na energetickú náročnosť domov zmenili prístup k navrhovaniu domov nielen pokiaľ ide o ich konštrukciu, ale aj technické vybavenie. Dvere sa tak otvorili doteraz nezvyčajným riešeniam. Takým môže byť napríklad elektrické vykurovanie, ktoré po dôkladných prepočtoch môže vychádzať ako najekonomickejšie. Ako je to možné?

„Pre inštaláciu elektrického kotla nepotrebujete plynovú prípojku ani  komín. Odpadáva tiež povinnosť pravidelných revízii kotla a navyše, elektrický ohrev je omnoho bezpečnejší. A napokon, vďaka vyšším odberom elektriny sa dostanete do výhodnejšej tarifnej triedy,“ vysvetľuje  Pavol Kadlec, produktový manažér spoločnosti Robert Bosch – divízia Termotechnika.

V prípade, že zvažujete elektrický kotol, ktorý bude jediným zdrojom tepla vo vykurovacom systéme, ideálnou voľbou je nový model elektrického kotla značky Bosch – Tronic Heat 3500 s expanznou nádobou a energeticky úsporným čerpadlom. Dobrou voľbou je aj v súčinnosti s alternatívnymi zdrojmi: ako záložný zdroj k tepelnému čerpadlu alebo v kombinácii so solárnym kolektormi. V prípade, že stavíte na fotovoltiku, tá zabezpečí chod elektrického kotla minimálne v lete, kedy ním, prakticky zadarmo, ohreje toľko vody, koľko potrebujete.

Nový model elektrického kotla je k dispozícii vo verziách s tepelným výkonom od 4 do 24 kW. Je vhodný pre byty a apartmány, perfektný pre rodinné domy. Ponúka riešenie pre nové projekty aj pre rekonštrukcie.
Reguláciu elektrického kotla Tronic Heat 3500 zabezpečuje systém Bosch Adaptive Control vyvinutý firmou Bosch, ktorý ponúka rovnaké výhody ako ekvitermická regulácia. Rozdiel je len v tom, že nepotrebuje vonkajší snímač.

„Vysoký stupeň pohodlia pri prevádzke kotla zaručuje zabudovaná elektronika s vlastnou diagnostikou a inteligentnými funkciami. Vďaka koncepcii intuitívneho ovládania cez prehľadný graficky displej, je obsluha kotla celkom jednoduchá,“ približuje Pavol Kaldec a dodáva: „Malá hmotnosť a kompaktné rozmery zariadenia robia mimoriadne jednoduchou a časovo nenáročnou inštaláciu aj pravidelnú údržbu kotla.“

Kotol je mimoriadne tichý a má atraktívny, moderný dizajn, takže ho nemusíte schovávať.  Svoje miesto si môže nájsť na chodbe, v predsieni, kúpeľni alebo v kuchyni.