Objavte silu svetla vďaka dokonalému tieneniu okien screenovými roletami

Objavte silu svetla vďaka dokonalému tieneniu okien screenovými roletami

Aby ste objavili vo svojej duši slnko a prirodzené svetlo, mali by ste si ho svojom okolí zaobstarať. Ideálne je to prirodzené, ale celý deň a v tomto mrazivom počasí vonku asi stáť nemôžete. Preto sa využíva efekt rôzne veľkej tabule okna, cez ktorú prechádza väčšina lúčov prirodzeného zdroja energie priamo až k nám.

Nebuďte na tom horšie a neokrádajte sa o tento dokonalý pocit, mali by ste si svoj domov vybaviť  modernou technikou tienenia. Sú ňou nové screenové rolety, ktoré sa pohrajú so svetlom vo vašom interiéri.

Obklopte sa svetlom, ktoré lieči
Hippokrates, známy ako otec medicíny, objavil, že slnečné svetlo je užitočné pri liečbe určitých chorôb. Túto vlastnosť svetla nazval helioterapiou. To bolo pred viac ako dvoma tisíckami rokov. Ani dnes sa ale význam svetla na zdravie človeka nepodceňuje. Prirodzené a denné, ktoré vďaka elegantným závesom prechádza do nášho oka, môže mať silné liečivé účinky.

Je možné, že týmto spôsobom dochádza aj k lepšej funkcii niektorých častí mozgu, ako je hypofýza a hypotalamus, zlepšuje sa samozrejme aj prenos signálu medzi jednotlivými nervovými bunkami.

Energia ukrytá v rannom svite
Svetlo vnímame pomocou zraku a určitá vlnová dĺžka svetla sa potom v sietnici oka premieňa na energiu, ktorá je prenášaná do hornej časti miechy a tylového laloku. Tam sa riadi celkový obraz a samotná bdelosť nášho organizmu. Ide o známe produkcie melatonínu, ktorý by sa mal postarať o naše zaspávanie. Ak je svetla menej, jeho produkcia je logicky vyššia a naopak.

Správne množstvo na každom mieste
Ani kvalitné kancelárske osvetlenie nie je na tom inak a podpisuje sa najmä na našom výkone. Aby  to všetko bolo v tých najlepších normách, mali by ste si aj v týchto priestoroch zaistiť maximálny komfort a pohodlie.

Umiestnenie pracovného stola v blízkosti okna je asi najlepším riešením. Závisí to ale od podmienok, ktoré máte aktuálne k dispozícii. V žiadnom prípade ale nepodceňujte kvalitu a intenzitu prirodzeného svetla vo vašom živote, pretože je to jedna z najdôležitejších podmienok našej existencie.