Viete si zariadiť kanceláriu, ktorá bude vyhovovať vašim potrebám?

Viete si zariadiť kanceláriu, ktorá bude vyhovovať vašim potrebám?

Veľkú úlohu v tom, aby ste sa v kancelárii cítili dobre, hrá okrem farieb alebo materiálu tiež vhodné rozostavenie nábytku a výzdoba konkrétneho priestoru rôznymi dekoračnými predmetmi. Ako ale všetok nábytok a dekoráciu využiť, aby vaša kancelária vyzerala skutočne pohodlne a aj profesionálne?
Počas zariaďovania kancelárie, ktorá je jednou zo základných podmienok pri plánovanom zakladaní spoločnosti, by ste mali mať na pamäti fakt, či bude slúžiť len vašim, alebo pracovným schôdzkam s kolegami a prípadnou návštevou.

Vyčleňte si menší priestor, ktorý vás bude reprezentovať
Preto je väčšinou dobré si v týchto miestnostiach vyčleniť menší kútik s konferenčným stolíkom a sedačkou, ktorý môžete zútulniť kvetinou, obrázkom alebo stojacou lampou. Príjemnosti dodajú záclony, závesy alebo rôzne druhy žalúzií. Rozhodne nie je vhodné hovoriť s návštevou za pracovným stolom . Pôsobí to nielen neslušne, ale aj dojmom nadradenosti voči hosťovi.

Inak to samozrejme bude vyzerať v klasickej výrobnej hale, ktorú je nutné vybaviť modernými montážnymi plošinami, pretože ani bezpečnosť bežných zamestnancov by sa pri práci nemala podceňovať. V klasickej kancelárií si ale musíte dávať väčší pozor na estetiku a optimálne pracovné podmienky. Ovplyvňuje to nakoniec váš výkon a efektivitu, tak si dajte na zariaďovanie tej vašej veľký pozor.

Dostatok denného svetla
Svetlo je pre človeka veľmi dôležité a ideálne je, ak si môžete dopriať čo najviac toho prirodzeného.  Inak tomu samozrejme nebude ani vo vašej novej kancelárii. Z tohto dôvodu by ste mali vedieť správne umiestniť najmä stôl, za ktorým pracujete.

Veľmi veľa starostí tohto druhu si môžete ušetriť s pomocou virtuálnej kancelárie. Nemusíte sa báť systému, ktorý vám niekto určí. Všetko riadite z pohodlia domova a podľa vlastných predstáv.

V opačnom prípade sa musíte podriadiť a nemusí to vyhovovať všetkým. Často vidíme v kanceláriách stoly umiestnené oproti sebe, takže na seba s kolegami vidíte celý deň. Toto môže byť príjemné ako pre konverzáciu, tak nutnosť z priestorových dôvodov, ale strácame tým väčšinu svojho súkromia.

Medzi zamestnanci môžu panovať rôzne „sympatie“, ktoré sa potom neustálym kontaktom, stratou súkromia môžu zhoršovať a ovplyvňovať tak pracovné aj osobné vzťahy.
Preto býva lepšie, ak vám to priestor dovolí, umiestniť stoly v miernej vzdialenosti od seba.
Zariadenie kancelárie a pracovných priestorov sa nemá podceňovať, tak myslite na všetky kroky, ktoré vás môžu potom pri všetkých činnostiach ovplyvňovať.