Elitná dovolenková destinácia, ktorú sa oplatí navštíviť

Elitná dovolenková destinácia, ktorú sa oplatí navštíviť

V pretekoch o titul najlepšej dovolenkovej destinácie sa každoročne o prvé priečky uchádzalo niekoľko svetoznámych prímorských oblastí. Okrem mora a piesočnatých pláží môžete na dovolenke spoznať aj úplne iné a ohromujúce veci. Historické pamiatky, architektúru, možno niektorý zo slávnych divov sveta a samozrejme miestu kultúru. Ide predovšetkým o exotiku, ktorú si v priebehu niekoľkých dní chcete vychutnať.

Dovolenkujte na miestach našich predkov
Viac ako 12 miliónov turistov sa každoročne vracia aj do preslávenej dovolenkovej destinácie Egypta. Táto krajina poskytuje na oddych dokonalé podmienky, o čom vedeli už starovekí Gréci a Rimania. Tí začali v mnohých častiach Egypta dovolenkovať už v 4. storočí pred naším letopočtom.  Ako je to dnes, a ktoré časti tejto krajiny by ste si na prvú letnú dovolenku v Egypte mali vybrať? To sa dozviete v tomto článku.

Obrovské pyramídy, nádherné mestá a kilometre čistých pláží
Sústreďte sa na príjemné stránky bezpečnej dovolenky v Egypte. Zbaľte si kameru a vybavte sa kvalitným fotoaparátom s dobrou výdržou. Spoznajte najkrajšie koralové útesy na svete a medzi jednotlivými ponormi si môžete odpočinúť na bielych piesočnatých plážach, prípadne sa osviežiť v prístave.

Najslávnejšia metropola
Mesto Hurghada je druhé najväčšie mesto na pobreží Červeného mora a vďaka svojim svetoznámym koralovým útesom je jednou z najrušnejších dovolenkových destinácií v Egypte. Stovky hotelov a reštaurácií sú rozmiestnené pozdĺž kľukatého tvaru pobrežia. Na severe je historická časť starého mesta, na juhu je celkom nová cesta, lemovaná palmami, a niekde uprostred je zaujímavé a rýchlo sa rozvíjajúce centrum mesta Sakalla. V romantickej blúzke z ľahkého materiálu vám v spoznávaní miestnej kultúry nebude naozaj nič brániť.

Romantické pláže
Desiatky súkromných hotelových pláží tvoria akýsi náhrdelník pozdĺž malebného pobrežia. Všetky majú mäkký biely piesok, ktorý jemne zapadá do tyrkysového mora. Hneď pri týchto pobrežiach sú spomínané koralové záhrady, útesy a možno aj nejaké tie vraky z druhej svetovej vojny. Mesto Hurghada disponuje dlhým zoznamom profesionálnych potápačských centier, ktoré vás dovedú ku konkrétnym útesom. Takéto bezkonkurenčné prostredie nikde inde nenájdete, takže dovolenka v Egypte je skutočne stále dobrá voľba.