4 dekoračné tipy, ktoré váš domov premenia na nepoznanie

4 dekoračné tipy, ktoré váš domov premenia na nepoznanie

Každý domov je originálny a jedinečný. Tieto prvky a charakter jedinečného dizajnu sa ale sám o sebe nevytvorí. Je k tomu viac než nutná vaša snaha a osobný prístup. Ten často závisí od malých detailov, ktoré často prehliadame.

Lenže vaša návšteva si okrem spôsobu pokládky zámkovej dlažby na dvore všimne ako prvé aj iné nedostatky. S nami sa môžete pozrieť na to, ktoré z nich to sú a ako rýchlo ich môžete odstrániť.

1. Svietidlá
Správne rozloženie svetiel rozhoduje o malých detailoch asi najviac. Ak chcete, aby doplnky vo vašom interiéri vynikli, mali by ste ich umiestniť na vhodne osvetlené miesto. V prípade, že je doplnkov viac, zvoľte špeciálne bodové svetlá, ktoré dnes fungujú na báze úsporných žiariviek. Veľmi efektne to bude vyzerať, ak sa vám podarí tieto svietidlá aplikovať na konkrétne miesta spolu s jednoduchou montážou sadrokartónu.

2. Žiadne miesto pre káble
Toto je jeden z detailov, ktoré nepovažujeme za dôležitý, no v konečnom dôsledku na naše okolie pôsobí naozaj rušivo a ani v tom najkrajšom interiéri ich výskyt nesmiete podceňovať. Nie len z dôvodu bezpečnosti, ale aj po estetickej stránke by ste sa o ich usporiadanie mali postarať.
Existujú na to špeciálne lišty, viazacie pásky a podobné vychytávky, alebo môžete v rámci výberu lacného online nábytku popremýšľať o bezdrôtových technológiách.

3. Minimalizmus
Minimalistické interiéry môžu často vyzerať veľmi štýlovo, ale len do určitej miery. Izba, ktorá je príliš „holá“ a prázdna sa vždy za dobrý nápad v dizajnérskych trendoch nepovažuje. Niekdy môžu pomôcť obyčajné vankúše so špeciálnymi aplikáciami, závesy alebo koberce.

4. Lacné tienidlá
Prírodné materiály sa v interiéroch oceňujú, ale nie za každú cenu. Ani papierové tienidlá a žalúzie nie sú vždy ideálnou voľbou. O to viac, ak pôsobia naozaj lacným dojmom. Stavte radšej na kvalitné textílie, ktoré váš priestor zútulnia veľmi rýchlo.

Venujte svojmu domovu patričnú pozornosť a myslite na všetky detaily, len tak bude pôsobiť sofistikovane a s nádychom elegancie.