Aké žalúzie sú pre vašu miestnosť najlepšie?

Aké žalúzie sú pre vašu miestnosť najlepšie?

Niektoré miestnosti v dome majú viac vlhkosti ako iné. Informácie o nich sú pre vás dôležité, aby ste si vo svojom interiéri vedeli pripraviť ideálne a tie najlepšie podmienky. Najviac vlhkosti sa vyskytuje v tých častiach domu, kde sa vzduch mení vplyvom iného okolia. V oblasti okna, dverí, priestoroch kúpeľne a kuchyne. Spôsobov, ako vlhkosť odstrániť je niekoľko, my vám predstavíme,  tie, ktoré skutočne fungujú.

Vyskúšajte správne tienenie okna
Aby sa nebránilo zrážaniu vzduchu v okolí vašich okien, mali by ste popremýšľať nad výberom vhodnejšieho spôsobu tienenia. Pri výbere okenných úprav je to dôležité, pretože nesprávnym druhom takejto aplikácie môžete podporiť vznik plesne, čo asi nikto z vás nechce.
Syntetické materiály, z ktorých sa dnes vyrábajú tie najmodernejšie žalúzie sú ideálne, pretože dobre tolerujú spomínanú vlhkosť.

Sledujte stav vlhkomera
Aby ste si zaistili správnu kvalitu vzduchu v miestnosti, musíte poznať jeho aktuálne hodnoty, a v ktorých častiach dňa sa ako mení. Na to vám samozrejme najlepšie poslúži teplomer s presným vlhkomerom. O tom, že ideálna teplota v miestnosti počas dňa by mala byť od 18 do 22 °C asi veľa písať netreba. Ak nebudete mať ale po ruke tieto zariadenia, nemáte šancu zistiť, kde sa skrýva problém.

Vonkajšie rolety
Aj to je jedna z možností, ktoré vám v prípade kontroly vlhkosti v dome pomôžu. Inštalácia vonkajších roliet nie je náročná a za pomoci zrozumiteľného návodu ju viete zvládnuť aj sami. Ich výhodou je, že váš interiér izolujú od:
•    vonkajšieho hluku
•    vonkajšej vlhkosti a teploty
•    pohľadov tohto okolia

Ak si plánujete na svoje okná vybrať práve tento sortiment, bude to veľmi dobrá voľba. Okrem spomínaných funkcií vám zaistia aj dokonalé dekorovanie  okolia vašich okien, takže o ich východných vlastnostiach naozaj niet pochýb. Stačí si len nájsť toho správneho výrobcu.