Domácnosť počas zimnej dovolenky

Domácnosť počas zimnej dovolenky

Čoraz viac si zvykáme okrem letnej dovolenky vyrážať aj na tú zimnú. Už nemusíme dávať druhým kľúče od domova, aby nám ho chodili občas kontrolovať. Inteligentná domácnosť nám podá všetky informácie.

Bez strachu so zabezpečením
Zatiaľ čo vy si užívate lyžiarske svahy a zbavujete sa myšlienok na prácu a povinnosti, iní sa práve môžu zakrádať vo vašej domácnosti a spôsobovať vám veľké majetkové škody. Ak po návrate z dovolenky nechcete pátrať po tom, čo všetko vám doma zmizlo, alebo do svojho domu neustále posielať na kontrolu susedov či rodinných príslušníkov, stačí si zaobstarať inteligentné zabezpečenie alarmom, videovrátnikom alebo kamerou. Hocičo nezvyčajné sa u vás doma v čase vašej neprítomnosti udeje, riadiaca jednotka vám o tom prostredníctvom internetového pripojenia pošle správu na váš mobil, tablet alebo počítač. Na vaše príkazy môžu dokonca reagovať i vaše okná či dvere. Potrebuje si niekto z rodiny požičať niečo z garáže, ale nemá od nej kľúč? Umožnite mu na diaľku prístup a potom znova zamknite. Obávate sa, že vás po príchode z dovolenky bude doma čakať nepríjemný vzduch? Jednoducho si vyvetrajte pár minút pred príchodom a rovno si aj zakúrte.

Inteligentné detektory zabránia katastrofám
Je veľmi nepríjemné vrátiť sa z dovolenky a zistiť, že v našom dome či byte vznikol požiar alebo záplava, ktoré ohrozili nielen náš majetok, ale možno i životy a domácnosti našich susedov. Senzory a detektory reagujú ako na neželaný pohyb, tak aj na otvorenie dverí či okien. Dokážu sledovať interiérovú a exteriérovú teplotu, vlhkosť, ale napríklad odhalia aj požiar či únik škodlivých plynov. Čokoľvek nezvyčajné sa počas vašej dovolenky udeje, vďaka inteligentným zariadeniam budete prví, ktorí sa o tom dozvedia. Mnohé zo senzorov a detektorov nevyužijete iba počas dovolenky, ale napríklad aj vtedy, keď ste v práci alebo si narýchlo odbehnete do obchodu. Práčka alebo umývačka riadu sú len stroje a môžu kedykoľvek zlyhať, avšak záplavový senzor vás na to ihneď upozorní.