Tepelné čerpadlo Logatherm WPL AR – ľahké, kompaktné a vysoko hospodárne

Tepelné čerpadlo Logatherm WPL AR – ľahké, kompaktné a vysoko hospodárne

Nové tepelné čerpadlo Logatherm WPL AR značky Buderus je nielen hospodárne a šetrné k životnému prostrediu, ale spĺňa tiež všetky požiadavky kladené na moderné vykurovacie systémy, medzi ktoré patrí nízka spotreba energie, tichý chod a optimalizácia prevádzky.

Napriek tomu, že Logatherm WPL AR čerpá energiu zo vzduchu, je schopný uspokojiť celkovú požiadavku na teplo nákladovo efektívnym a k životnému prostrediu šetrným spôsobom, a to aj pri teplotách okolo -20°C. Dosahuje vysoké výkonové číslo COP 4,1 pri A2/W35 podľa normy DIN-EN 14511. Pri prevádzke v spojení s podlahovým vykurovaním môže byť tepelné čerpadlo použité aj na chladenie.

Vonkajšia jednotka umožňuje vďaka invertorovej technológii modulačnú prevádzku, ktorá plynule prispôsobuje výkon tepelného čerpadla dopytu zo strany vykurovacieho resp. chladiaceho systému. Vďaka kompaktnej nosnej konštrukcii z EPP (expandovaný polypropylén) navyše zabezpečuje nízku hmotnosť a mimoriadne tichú prevádzku. Počas prevádzky na maximálnom výkone dosahuje úroveň hladiny akustického výkonu podľa EN 12102 len 53 dB a v nočnom (tzv. tichom) režime ešte o 3 dB menej.

Prístup k vonkajšej a vnútornej jednotke výrazne uľahčuje inštaláciu a servis. Vonkajšia a vnútorná jednotka sú navzájom prepojené pomocou hydraulického spojovacieho vedenia, s hermeticky uzatvoreným okruhom chladiacej kvapaliny, vďaka čomu pri inštalovaní nemusí byť prítomný žiadny technik pre chladiace zariadenia.

Vnútorná jednotka je k dispozícii vo viacerých prevedeniach. Existujú závesné a stacionárne vežové vnútorné jednotky, ktoré umožňujú monoenergetickú alebo bivalentnú prevádzku. Stacionárna veža je kompaktná, priestorovo úsporná vnútorná jednotka s integrovaným 190 litrovým zásobníkom teplej vody, 9 kW elektrickou vykurovacou špirálou, expanznou nádobou pre vykurovanie a trojcestným prepínacím ventilom. Ďalšia vežová verzia  je k dispozícii aj s integrovaným solárnym zásobníkovým ohrievačom teplej vody. To umožňuje ohrev teplej vody pomocou solárnych kolektorov, čo predstavuje optimálne systémové riešenie pre ešte väčšie zníženie prevádzkových nákladov na prípravu teplej vody. Tepelné čerpadlo Logatherm WPL AR je pripravené na inteligentné prepojenie s fotovoltaickým zariadením.

Tepelné čerpadlo má zabudované internetové rozhranie, ktoré umožňuje jeho ovládanie prostredníctvom „smart“ zariadení a voľne dostupnej aplikácie EasyControl.
Jednoduchú obsluhu celého systému zaručuje intuitívne užívateľské rozhranie ovládacieho panela.

www.buderus.sk