Autá s kvalitným zabezpečením nemiznú

Autá s kvalitným zabezpečením nemiznú

Auto je naším verným spoločníkom minimálne päť rokov, dokiaľ sa neporozhliadame po novšom modeli. Kým naplno využívame služby vozidla, mali by sme sa postarať o jeho zabezpečenie proti krádeži alebo vykradnutiu, najlepšie čím skôr. Vďaka tomu budeme môcť pokojne spávať aj v lokalitách, v ktorých vládnu zlodejské živly.

Spoľahlivé a účinné zabezpečenie vozidla
Sú rôzne spôsoby, ako zabezpečiť auto proti krádeži. Jednou z ciest je napríklad namontovať doň GPS a rádiolokačnú technológiu, ktorá auto pomôže vypátrať v prípade, že nám bude odcudzené. Niekomu to však nemusí stačiť, a preto zabezpečuje vozidlo aj doplnkovo, prostredníctvom alarmov a snímačov informujúcich o manipulácii s vozidlom. Čím viac zabezpečovacích prvkov, tým dokonalejšia ochrana majetku. Odcudzené vozidlá sa dajú vďaka kvalitnému zabezpečeniu rýchlo a ľahko vypátrať. Dispečeri bezpečnostných firiem vás v prípade vzniku neželanej situácie telefonicky kontaktujú, a ak to je potrebné, do danej lokality pošlú výjazdovú skupinu, s cieľom ukradnuté auto vyhľadať. Netreba sa však báť, že zabezpečenie vášho auta niekto nezneužije. S dispečermi operačného strediska komunikuje iba oprávnená osoba na základe overenia vopred dohodnutého hesla. Moderné zabezpečovacie systémy majú vaše vozidlo pod kontrolou v rámci celej Európy a zasielajú údaje do operačného strediska. Ak sa vášmu vozidlu niečo stane (napr. havaruje), aj o tomto fakte budete informovaní.

Odcudzené auto vyhľadáte rýchlo
Kupujeme si autá s moderným vybavením, ktoré si závidíme možno i my sami. Hrdo s nimi parkujeme pred domom a pretŕčame sa s ním v spoločnosti známych. Ceníme si ho nielen pre jeho vlastnosti, ale aj hodnotu. Keďže kúpa auta nie je každodenná záležitosť, usilujeme sa o to, aby nám vydržalo čo najdlhšie. Pravidelne navštevujeme servis, vymieňame nefunkčné a opotrebované diely. Okrem týchto rutinných záležitostí však treba myslieť aj na zabezpečenie vozidla proti krádeži. V každej krajine sa kradne a výnimkou nie je ani Slovensko. Kradnuté autá však možno vďaka zabezpečovaciemu systému ľahko a rýchlo vyhľadať. GPS technológia pošle operačnému stredisku presné údaje o súradniciach a nadmorskej výške, v ktorých sa odcudzené vozidlo nachádza, a tak hneď netreba myslieť na kúpu nového auta a riešenie poistnej udalosti. GPS zariadenie sa inštaluje na utajené miesto vo vozidle a zaznamenáva zmeny jeho pohybu a polohy. Ak je toto zariadenie vypátrané a zneškodnené, bezpečnostné služby vyšlú zásahovú jednotku na posledné miesto, z ktorého bol vysielaný signál. Dispečing súkromných bezpečnostných služieb je klientom k dispozícii 24 hodín denne, a tak je zásah záchrannej jednotky možný kedykoľvek.