Voňavý domov – tipy a rady pre dokonalé prevoňanie interiéru

Voňavý domov – tipy a rady pre dokonalé prevoňanie interiéru

Ste milovníkom intenzívnych a prenikavých vôní? Potom je pre vás najlepšou voľbou vonná sviečka, ultrasonnický difuzér alebo katalytická lampa.

Vonné sviečky svojou intenzívnou vôňou prinášajú do interiéru neopakovateľnú atmosféru spojenú s teplom a rodinnou pohodou. Fascinuje vás zvuk praskajúceho dreva v krbe? V tom prípade máme pre vás tip, ako priniesť teplo rodinného krbu aj do bytu bez možnosti umiestnenie krbu alebo pece. Jedinečné sviečky s dreveným knôtom si vás získajú nielen svojou intenzívnou vôňou, ale aj romantickým zvukom praskajúceho dreva.

Ultrasonický difuzér je ďalší inovatívny spôsob ako intenzívne prevoňať interiér. Na základe ultrazvuku, s pridaním vonného oleja, môžete prevoňať celý váš domov, kanceláriu, obchodný priestor či čajovňu. Stačí pár kvapiek vonného oleja a interiér sa v okamihu stáva oázou vône a pohody. Esenciálne oleje tiež pohlcujú nepríjemné pachy a sú tak výborným pomocníkom v domácnosti.

Ak ste milovníkom kvalitných vôní a zároveň si potrpíte na čistotu, vyskúšajte zázrak 21. storočia v podobe katalytickej lampy. Katalytické lampy boli pôvodne určené na dezinfekciu vzduchu v sanatóriách. Vďaka katalytickému procesu ničili baktérie v ovzduší ozónom, ktorý sa pri katalytickom procese uvoľňuje. Parfumérske spoločnosti pridali do zmesí neodolateľné vône a produkt sa stal vyhľadávaným aj v bežných domácnostiach. Katalytické lampy tiež pohlcujú nepríjemné pachy ako cigaretový dym, pachy z varenia alebo domácich miláčikov. Na výber je nespočetné množstvo dizajnových katalytických lámp ako aj vôní, ktoré dokonale dotvoria atmosféru vášho domova.

Preferujete stálu vôňu bez toho, aby ste museli zapaľovať sviečku? Túžite po nepretržitom prevoňaní interiéru? V tom prípade sú pre vás vhodné vonné difuzéry, ktoré sú voňavým doplnkom až na niekoľko mesiacov. Na výber máte v súčasnosti množstvo parfumovaných difuzérov, pričom veľkej popularite sa tešia najmä difuzéry z talianskej produkcie. Vďaka vysokému obsahu parfumu vám 100 ml difuzér prevonia interiér až na niekoľko týždňov.

Aj vy sa snažíte dosiahnuť dokonalú čistotu a vôňu vášho prádla? Vyskúšali ste už množstvo pracích prostriedkov, aviváží a osviežovačov textílií? Aj textílie sa dajú prevoňať intenzívne tak, aby ste mali radosť vždy, keď si oblečiete obľúbené sako alebo pulóver. Vonné karty do šatníka, osviežovače textílii pre odstránenie zápachu alebo osviežovač na cesty, sa môžu stať aj vašimi pomocníkmi. Talianke parfumy určite prinesú do vášho šatníka a bielizne pocit čistoty.

Radi by ste si spríjemnili aj cestu do práce? Skúste si do auta zobrať veselého vonného panáčika a cestovanie sa pre vás stane novým – voňavým zážitkom. Ak preferujete eleganciu našim tipom sú originálne talianske vône do auta od Millefiori Milano.