Notebooky Sony VAIO majú Slováci radi

Notebooky Sony VAIO majú Slováci radi

Slováci v ankete Notebook roka 2013 rozhodli o najlepších notebookoch a tabletoch roka 2013. Medzi ocenenými modelmi nechýbali ani 3 produkty spoločnosti Sony. V hlasovaní Slovákov získalo Sony dve tretie miesta v kategórii konvertibilný notebook pre VAIO Duo 13 a tablet pre Xperia Tablet Z. V hlasovaní odbornej poroty získal najlepšie hodnotenie notebook Sony VAIO Pro 13 a vyhral ocenenie TOP PRESS Notebook.

TOP PRESS Notebook 2013: Sony VAIO Pro
V kategórii TOP PRESS Notebook najviac zabodovali notebooky z kategórie profesionálnych zariadení. Odborná porota zložená z technologických novinárov médií Živé.sk, Techbox, Trend a TA3 udelila najvyšší počet bodov Ultrabooku Sony VAIO Pro 13. Dotykové Ultrabooky Sony VAIO Pro sú ultra ľahké a ultra výkonné. Model VAIO Pro 11 s váhou 870 gramov patrí k najľahším ultrabookom s dotykovým displejom na svete. S 11,6-palcovou uhlopriečkou displeja je o niečo menší než jeho väčší brat VAIO Pro 13 s 13,3-palcovou uhlopriečkou. Pevnosť a nízku hmotnosť notebookov VAIO Pro zabezpečuje tzv. jednosmerný Toray karbón, ktorý sa skladá z vlákien uložených v jednom smere. Špeciálne tvarovaná podsvietená klávesnica, batéria s výdržou 8 až 11 hodín a technológia NFC robia zo série Pro notebooky príjemné na používanie. Technológia TRILUMINOS Display for mobile vylepšuje obraz displeja a tak je podanie farieb neuveriteľne realistické. Porota ocenila aj možnosť vytvorenia vlastnej WiFi siete pre ďalšie mobilné zariadenia.

Xperia Z Tablet: 3. miesto v kategórii TOP Tablet
V kategórii TOP TABLET sa na treťom mieste umiestnil Tablet Xperia Z. Tento tablet s uhlopriečkou 10,1 palca a operačným systémom Android v sebe spája tie najlepšie technológie od spoločnosti Sony. Vďaka výbornému výkonu, možnostiam prepojenia s inými zariadeniami a dôrazu na jedinečné zážitky prináša používateľom nový zážitok z domácej zábavy. Je prekvapivo štíhly a ľahký, má hrúbku len 6,9 mm a hmotnosť 495 gramov. Zaujímavosťou je vodeodolnosť, ktorá ochráni tablet pred náhodným poliatím, ošpliechaním, ale aj krátkym kúpeľom.

Sony VAIO Duo 13: 3. miesto v kategórii TOP Konvertibilný notebook
Tento 13,3-palcový notebook s dotykovým Full HD displejom sa pýši extrémnou, až 16-hodinovou výdržou batérie! Pracovať s ním tak môžete celý deň. Vďaka technológii trvalého pripojenia (Always-on) budete neustále online, a to aj v pohotovostnom režime. Notebook je tak rovnako pohotový ako smartfón, dokonca podporuje i LTE technológiu. Navyše sa dá ovládať pomocou dotykového pera, vďaka čomu nahradí aj obyčajný zápisník. VAIO Duo 13 spája mobilitu, intuitívne dotykové ovládanie tabletu a zároveň zachováva plnohodnotný výkon notebooku.


4. miesto TOP Ekonomický Notebook: Sony VAIO Fit E

Sony VAIO Fit E nadväzuje na staršiu sériu E, ktorá bola pre svoju všestrannosť a cenovú dostupnosť populárna najmä v rodinách. Notebooky napriek nižšej cene ponúkajú nezvyčajný výkon, kvalitné spracovanie, nové dizajnové prístupy, ale aj netradičné technológie v tomto segmente notebookov, ako napríklad podpora NFC. Séria Fit E tiež obsahuje technológie Sony, ktoré zabezpečujú príjemnú prácu s multimédiami. Oproti svojmu predchodcovi je navyše o 9 mm tenší a ponúka lepšie reproduktory. Pri 15-palcovej verzii dokonca obsahuje aj subwoofer.

V tomto roku sa do ankety NOTEBOOK ROKA 2013 zapojilo 17 776 ľudí. Výsledky verejného hlasovania boli slávnostne vyhlásené 7. novembra 2013, v priestoroch Art Hotela Kaštieľ v Tomášove.