LG predstavuje fascinujúce možnosti konektivity s novými OLED a Ultra HD televízormi

LG predstavuje fascinujúce možnosti konektivity s novými OLED a Ultra HD televízormi

Spoločnosť LG Electronics uvádza na trh nové OLED a Ultra HD televízory. OLED televízor so zakrivenou obrazovkou 55EA980V upúta kvalitou obrazu a prevedením, za ktoré získal cenu EISA za európsky dizajn v kategórii televízorov. Ultra HD modely s označením LA970V takisto vynikajú ostrým obrazom, ktorý je v rozlíšení Ultra HD, ďalej potom unikátne riešeným audio systémom a radom inteligentných funkcií. Pri nových OLED a Ultra HD televízoroch zákazníci tiež ocenia široké možnosti párovania s ďalšími prístrojmi, ako sú tablety, smartfóny a zvukové zariadenia. Televízor 55EA980V bude k dostaniu od začiatku decembra 2013, televízory LA970V je možné zakúpiť už teraz.

„Sme hrdí na to, že uvedením televízorov CURVED OLED a ULTRA HD sme mohli podporiť svoju pozíciu inovátora na trhu. V úsilí o neustále zdokonaľovanie našej špičkovej televíznej technológie však určite nepoľavíme, aj naďalej chceme spotrebiteľom prinášať inovácie, ktoré budú posúvať hranice v oblasti domácej zábavy,“ uviedla Andrea De Sousa, marketingová manažérka LG Electronics CZ.

LG curved OLED TV – revolúcia v dizajne i technológii
Priekopnícky televízor LG CURVED OLED so zakrivenou obrazovkou, ktorý bol prvýkrát predstavený na veľtrhu CES 2013, otvára úplne novú éru na poli domácej zábavy. Jeho zakrivenie v štýle kina IMAX je zárukou vysoko autentického vizuálneho zážitku a vďaka technológii LG WRGB OLED môže model 55EA980V ponúknuť nekonečný kontrastný pomer s hlbšími odtieňmi čiernej a jasnejšími odtieňmi bielej farby. Obrazovka je navyše schopná neuveriteľne presnej reprodukcie farieb bez ohľadu na okolité svetlo alebo pozorovací uhol.

Pri hrúbke iba 4 mm je CURVED OLED TV pozoruhodný na prvý pohľad. Súčasťou pôsobivého, moderného dizajnu modelu 55EA980V je elegantný, takmer priehľadný stojan Crystal Stand. Dopredu orientované reproduktory LG Clear Speakers sú nenápadne integrované do stojana a starajú sa o bezchybnú kvalitu zvuku s neobyčajne vernou reprodukciou tónov v strednom až vysokom frekvenčnom pásme.

Bezkonkurenčná obrazová kvalita v Ultra HD
Vedľa novinky v podobe CURVED OLED TV majú čo ponúknuť aj nový 55-palcový a 65-palcový ULTRA HD televízor LA970V. Televízory disponujú rozlíšením 8,3 milióna bodov a sú vybavené technológiou LG Tru – ULTRA HD Engine. Tá prepožičiava obrazu maximálny jas, zvyšuje jeho ostrosť a odstraňuje akékoľvek rozmazanie. Osvetlenie pozadia Nano FULL LED navyše zaisťuje vysoký kontrast a stabilný jas po celej šírke obrazovky. Do televízorov bol tiež integrovaný displej s technológiou IPS, ktorá sa vyznačuje presnou interpretáciou farieb a širokým pozorovacím uhlom až 178 stupňov. Používatelia tak môžu sledovať svoj Ultra HD televízor z takmer akejkoľvek pozície v miestnosti, bez toho aby sa museli obávať farebného skreslenia alebo straty vizuálnych detailov. Vďaka rozlíšeniu Ultra HD prináša 55-palcový a 65-palcový televízor LG tiež veľmi kvalitný obraz v 3D. Nové modely boli otestované renomovanými laboratóriami Intertek a Underwriters Laboratories, ktoré potvrdili ich výnimočné zobrazovacie schopnosti.

Okrem jedinečného obrazu sú nové modely Ultra HD televízorom od LG vybavené 4.1 kanálovým zvukovým systémom s výkonom 50 W, ktorý sa môže pochváliť štyrmi výsuvnými reproduktormi Sliding Speaker. Tento elegantný audio systém možno naprogramovať tak, aby zostal trvalo skrytý alebo trvalo vysunutý. Prípadne môže byť nastavený tak, aby sa pri zapnutí televízora ticho vysunul a pri vypnutí zasunul.

Zaujímavý dizajn a chytré funkcie
Nové OLED a Ultra HD televízory od LG sú kombináciou štýlového a súčasne funkčného dizajnu. Samozrejmosťou u všetkých modeloch sú funkcie LG Smart TV, bezdrôtové pripojenie WiDi a Miracast pre pohodlné prehrávanie obsahu z pripojených zariadení a funkcie LG Tag On na báze technológie NFC pre jednoduché párovanie zariadení. Jednoduché ovládanie celého zariadenia potom zabezpečí ovládač Magic Remote.

cena :
LG 55EA980V – 9.229 €
LG 55LA970V – 4.245 €
LG 65LA970V – 6.645 €

TECHNICKÉ ŠPECIFIKÁCIE MODELU 55EA980V:
Kvalita obrazu
· FULL HD 1920 x 1080
· OLED (4-farebný bod WRGB)
· Triple XD Engine
o DVB-T2, DVB-S2, DVB-C

Funkcie CINEMA 3D
· pohodlné 3D
· 3D Depth Control
· konverzia z 2D na 3D
· Dual Play
· 3D World
o (Prémiové 3D filmy a hry)

Zvuk
· Reproduktory Clear Speaker
· 40 W

Chytrý televízor – SMART TV
· Magic Remote
· Smart Home
· SmartShare Plus (WiFi, Tag On, WiDi, MiracastTM, MHL)
· Premium Content

Dizajn
· Zakrivený panel, hrúbka iba 4 mm
· CINEMA Screen
· Stojan Clear Stand

TECHNICKÉ ŠPECIFIKÁCIE MODELOV LA970V:

Kvalita obrazu
· ULTRA HD 8,3 megapixelov
· NANO FULL LED
· IPS Panel
· Tru-ULTRA HD Engine
· Triple XD Engine
o Zabudovaný ULTRA HD dekodér
o ULTRA HD Upscaler
o DVB-T2, DVB-S2, DVB-C

Funkcie CINEMA 3D
· pohodlné 3D
· 3D Depth Control
· konverzia z 2D na 3D
· Dual Play
· 3D World
o (Prémiové 3D filmy a hry)

Zvuk
· Reproduktory Sliding Speaker
· 50 W (4.1 kanálový reproduktor)

Chytrý televízor – SMART TV
· Magic Remote
· Smart Home
· SmartShare Plus (WiFi, Tag On, WiDi, MiracastTM, MHL)
· Premium Content
· Zabudovaná Skype kamera

Dizajn
· CINEMA Screen