Automatická práčka Siemens víťazom nezávislého testu spotrebiteľského časopisu dTest! S modelom WM 16Y890EU

Automatická práčka Siemens víťazom nezávislého testu spotrebiteľského časopisu dTest! S modelom WM 16Y890EU

Pranie, sušenie a žehlenie bielizne sú témy v domácnostiach často diskutované. Aj preto sú medzi spotrebiteľmi obľúbené, žiadané a často vyhľadávané nezávislé testy automatických práčok, ktoré sa pravidelne objavujú v časopise dTest. Ten posledný, publikovaný v septembrovom vydaní magazínu, bol zameraný na spredu plnené práčky. Značka Siemens v náročnom testovaní opäť uspela. S modelom WM 16Y890EU dosiahla najvyššiu priečku a stala sa víťazom testu!

Do testu automatických práčok publikovaného v septembrovom čísle časopisu dTest bolo zaradených celkovo trinásť spredu plnených práčok rôznych značiek. Modely boli hodnotené podľa týchto kritérií s odlišnou percentuálnou váhou: pranie (37 %), filter plákania (11 %), odstreďovanie (11 %), dĺžka pracieho cyklu (6 %), spotreba elektrickej energie (15 %), spotreba vody (5 %), hlučnosť (5 %), obsluha (8 %) a návod na obsluhu (2 %). Značka Siemens bola v teste zastúpená modelom WM 16Y890EU a spoločne s produktom konkurenčnej značky sa dosiahnutím zhodného výsledného hodnotenia kvality stala jedným z dvoch víťazov testu.

Pranie na špičkovej úrovni
Testovaná automatická práčka Siemens WM 16Y890EU bola kladne ohodnotená predovšetkým za dobré výsledky prania, plákania a odstreďovania a plusové body získala aj za nízku spotrebu energie a za jednoduchú obsluhu. Navyše bola vyhlásená za najtichšiu práčku celého testu. V prehľade bol pri tomto modeli pozitívne ohodnotený tiež veľký plniaci otvor, osvetlený vnútrajšok bubna, veľký zásobník pracieho prostriedku, veľký a čitateľný displej, logické usporiadanie ovládacích prvkov, dobrý prehľad o priebehu pracieho cyklu a jednoduchá údržba filtra nečistôt. Časopis dTest ďalej vyzdvihol, že práčka Siemens WM 16Y890EU ako jediná z trojice najlepšie ohodnotených modelov ponúka bezpečnostnú ochranu proti škodám spôsobeným vodou aquaStop ®. Na tento systém značka Siemens poskytuje doživotnú záruku.

Dokonalé technológie a unikátne pracie programy
Práčka Siemens WM 16Y890EU má rad ďalších predností. Zásluhou technológie automatického dávkovania i-Dos dokáže pomocou inteligentných senzorov na mililiter presne nadávkovať správne množstvo pracieho prostriedku na základe druhu tkaniny, množstva bielizne, tvrdosti vody a stupňa znečistenia. Okrem automatických programov riadených senzormi ponúka široký výber špeciálnych programov a množstvo užitočných funkcií. Medzi obľúbené programy patrí krátky program super 15′, program na vlnu a ručné pranie, na jemnú bielizeň a hodváb, či špeciálny program outdoor/impregnácia, ktorý dokonale vyperie a impregnuje outdoorové oblečenie a obnoví aj jeho jedinečné vlastnosti. Vzhľadom na funkciu varioPerfect si navyše možno vybrať medzi praním s maximálnou úsporou energie alebo v čo najkratšom čase. Či už sa aktivuje funkcia ecoPerfect na ušetrenie energie alebo funkcie speedPrefect na úsporu času, výsledkom vždy bude perfektne čistá bielizeň. Tomu pomôže tiež inovatívny systém AntiStain, ktorý sa postará o cielené odstránenie až 16 najodolnejších škvŕn bez pridania akejkoľvek chémie.

Životnosť, spoľahlivosť a nadčasovosť
Aby práčka slúžila dlhé roky, je potrebné, aby sa použité komponenty vyrábali z tých najkvalitnejších materiálov. Preto bol vyvinutý úplne nový, asynchrónne, frekvenčne riadený motor iQdrive, ktorý je nielen extrémne bezpečný a spoľahlivý, ale tiež tichý a úsporný. Životnosť motora značka Siemens garantuje, poskytuje naň záruku 10 rokov.

Automatická práčka Siemens WM 16Y890EU
Trieda spotreby energie: A+++
Max. počet otáčok: 1600 ot./min.
Kapacita: 8 kg
Technológia i-Dos: automatické dávkovanie tekutého pracieho prostriedku a aviváže