LG predstavuje ultramoderné klimatizačné zariadenie Multi V IV so špičkovým výkonom a prvotriednou energetickou účinnosťou.

LG predstavuje ultramoderné klimatizačné zariadenie Multi V IV so špičkovým výkonom a prvotriednou energetickou účinnosťou.

Spoločnosť LG Electronics (LG) predstavila nové klimatizačné zariadenie so systémom variabilného prietoku chladiva (Variable Refrigerant Flow – VRF) – model Multi V IV. Najnovšie zariadenie z úspešného modelového radu Multi V exceluje najvyššou energetickou účinnosťou medzi produktmi svojho druhu, vďaka ktorej sa môže pochváliť nižšími prevádzkovými nákladmi a menším zaťažením energetických zdrojov.

Klimatizácia Multi V IV je vybavená štyrmi patentovanými technológiami LG a novou praktickou funkciou inteligentného ovládania, ktorá užívateľovi dáva možnosť na diaľku sledovať a meniť jej nastavenia. Štyri patentované technológie nového LG VRF systému sú v kompresore, tepelnom výmenníku a systémoch riadenia oleja a chladiva. Všetky tieto oblasti sú u Multi V IV riešené najmodernejšími technológiami, ktoré prekračujú rámec štandardných riešení. Multi V IV je vďaka tomu oprávnene označovaný ako VRF systém štvrtej generácie.

„Ako skutočný VRF systém štvrtej generácie ponúka tento model zákazníkom bezkonkurenčnú energetickú účinnosť prostredníctvom štyroch našich inovačných technológií. Zariadenie Multi V IV sa pýši impozantným koeficientom energetickej účinnosti EER, ktorého hodnota je 4,85. Náš systém High Pressure Oil Return ( HiPORTM ) efektívne rieši problém straty energie kompresora. Tento špičkový výrobok poskytuje užívateľom našich zariadení po celom svete vynikajúce prevádzkové úspory a väčšie pohodlie,“ uviedla Andrea De Sousa, marketingová manažérka LG Electronics CZ.

Hodnota koeficientu EER 4,85 modelu Multi V IV patrí medzi VRF systémami k najvyšším na svete a bola výsledkom úsilia, ktoré spoločnosť LG venovala vývoju a realizácii štyroch moderných klimatizačných technológií. Prostredníctvom minimalizácie energetických strát pri čiastočnom zaťažení dosahuje zariadenie Multi V IV o 30 percent vyššiu integrovanú energetickú účinnosť než jeho predchodca .

Vykurovací faktor Multi V IV sa vďaka využitiu systému HiPORTM zvýšil o 6,7 percenta a chladiaci faktor o 5,4 percenta. Nový výmenník tepla s variabilným prietokom (Variable Heat Exchanger Circuit) dokáže inteligentne vyberať optimálnu cestu pri kúrení a chladení, a prispieva tak 15-imi percentami k vyššej integrovanej energetickej účinnosti. Funkcia LG Active Refrigerant Control potom v piatich stupňoch automaticky reguluje množstvo chladiva v obehu (na jeden cyklus), čo vedie k ďalšiemu trojpercentnému zvýšeniu účinnosti. A konečne, funkcia Smart Oil Return monitoruje v reálnom čase množstvo oleja v kompresore a v prípade potreby upravuje jeho hladinu, čím odstraňuje hlavnú príčinu energetických strát.

Okrem impozantnej energetickej účinnosti sa Multi V IV pýši tiež vynikajúcou výkonnostnou charakteristikou. Prevádzkový rozsah chladenia sa rozšíril z maximálnej hodnoty -5 na -10°C, takže jednotka sa ideálne hodí do priestorov vyžadujúcich celoročne chladné podmienky, ako sú serverové miestnosti. Možnosť nepretržitého kúrenia (Continuous Heating Operation) pri aktivácii funkcie Defrost skracuje dobu odmrazovania, čím za chladných zimných mesiacov zvyšuje tepelný výkon až o 27 percent. Vyspelý systém Snowdrift Detection, ktorý predstavuje ďalší z inteligentných, energeticky – úsporných technológií LG, zapína v prípade potreby vonkajší ventilátor, a bráni tak hromadeniu snehu na vonkajšej jednotke .

Súčasťou systému Multi V IV sú tiež pokročilé funkčné prvky zlepšujúce pohodlie užívateľa. Napríklad inteligentné ovládanie umožňuje užívateľovi na diaľku sledovať a meniť nastavenia prostredníctvom aplikácie, ktorú možno ľahko nainštalovať na smartfón. Ľahká vonkajšia jednotka uľahčuje inštaláciu a znižuje náklady .

Multi V IV, nové “vlajkové” klimatizačné zariadenie LG, bude k dostaniu od októbra 2013.