Vytvorte si svoj jedinečný Bullet Journal® so STABILO

Vytvorte si svoj jedinečný Bullet Journal® so STABILO

Počuli ste už o Bullet Journal®? Zabudnite na štandardné diáre a vytvorte si svoj vlastný, ktorý bude viac prispôsobený vašim potrebám. Prinášame vám pár tipov, ako si ho môžete jednoducho vytvoriť.

Bullet Journal® je jednoduchý zápisník, ktorý môžete premeniť v dobre organizovaný diár podľa vašich potrieb. V súčasnosti ide o veľmi populárny trend, o ktorom sa hovorí takmer všade. Pri jeho tvorbe sa fantázii medze nekladú. Do Bullet Journal® si môžete zaznamenávať myšlienky, ranné alebo večerné rituály či nákupné zoznamy. Výborne taktiež poslúži na prehľadné zaznamenávanie školských alebo pracovných povinností alebo cvičebný plán.

Ako si Bullet Journal® vytvoriť
Na začiatok budete potrebovať prázdny štvorčekový zošit alebo zápisník s krúžkovanou väzbou. Krása Bullet Journal® je v tom, že si ho jednoducho prispôsobíte svojim potrebám. Na vytvorenie originálneho a kreatívneho Bullet Journal® budete potrebovať tie správne pomôcky na kreslenie a písanie. Hravo si vyberiete z farebnej škály produktov STABILO, ktoré sú určené priamo pre Bullet Journal® a teraz dokonca v extra balení.
Ako prvé si označte zošit napríklad rokom, názvom alebo číslom. Následne si vytvorte legendu, ktorú budete v Bullet Journal® používať. Väčšinou ide o rôzne farby alebo symboly, ktoré označujú napríklad hotovú alebo rozpracovanú úlohu či deadline. Na začiatok môžete použiť ceruzku STABILO 160, pomocou ktorej vytvoríte jemné línie symbolov alebo obrázkov.
Očíslujte si napríklad prvých 50 strán, aby ste si mohli vytvoriť prehľadný obsah. Doňho si budete zapisovať, na ktorej stránke aký obsah nájdete. Výhodou je, že obsah môžete postupne dopĺňať. Odporúčame preto vyčleniť si preňho aspoň dve strany. Na farebné písanie poznámok alebo nadpisov sa výborne hodí STABILO Point 88, ktorý je zároveň vhodný aj na kreslenie jemných línií a obrysov. K dispozícii je v 47 farbách, z toho v šiestich neónových a 8 pastelových. Vydrží dlho bez viečka a jeho hrot je chránený kovovým púzdrom. Vďaka overenej kvalite a šírke stopy 0,4 mm sa na STABILO Point 88 môžete vždy spoľahnúť.

Prispôsobte ho svojim potrebám
Výhodou Bullet Journal® je, že nemusíte čakať na začiatok roka, aby ste ho mohli začať používať. Začnite pokojne aktuálnym mesiacom. Každý mesiac začnite stránkou s nadpisom a urobte si základný prehľad celého mesiaca, do ktorého si môžete zaznamenávať dohodnuté stretnutia, lekára alebo rôzne akcie. Ideálnou pomôckou na vytváranie nadpisov, silnejších čiar, obrázkov alebo vyfarbovanie väčších plôch sú fixky STABILO Pen 68. Prekvapia vás svojim výkonom – vydržia až 24 hodín bez vrchnáka a ich vodou rozmývateľná náplň na vodnej báze je bez zápachu. Táto prémiová fixka s vláknovým hrotom je k dispozícii v 47 odtieňoch, vrátane 6 neónových a 8 pastelových.
Nezabudnite si zapísať svoje ciele, ktoré by ste v daný mesiac chceli dosiahnuť. Ďalej si môžete viesť denné alebo týždenné záznamy – podľa toho, čo vám vyhovuje. Medzi jednotlivé dni alebo týždne si môžete zapisovať aktuálne veci, napríklad zoznamy, recepty alebo nápady. Pokiaľ si ich následne zaznamenáte do obsahu, nestratíte prehľad čo máte kde zaznamenané.

Ako s Bullet Journal® pracovať
Okrem zapisovania si rôznych povinností, úloh a cieľov si môžete do svojho Bullet Journal® zaznamenať aký ste mali deň, čo vás v ten deň potešilo alebo čoho ste sa báli a zvládli ste to. Večer si môžete odškrtnúť splnené úlohy alebo niektoré presunúť na ďalší deň. Na zvýraznenie dôležitých údajov alebo vyfarbenie veľkých plôch vyskúšajte zvýrazňovač STABILO BOSS Original. Dobre sa drží,  náplň je na báze vody a dá sa znova naplniť. Na výber je 15 odtieňov, 9 klasických fluorescenčných farieb a 6 trendy pastelových odtieňov. Vďaka STABILO Anti-Dry-Out technológii vydrží bez vrchnáka až 4 hodiny, bez toho, aby by začal vysychať. Môžete sa tak maximálne koncentrovať na tvorivý proces.
Aby ste náhodou nezabudli na nejaké stretnutie alebo akciu, sledujte si priebežne mesačný prehľad. Každé ráno si môžete prejsť úlohy, ktoré vás čakajú a naplánovať si deň. V priebehu dňa si zapíšete poznámky, vytvoríte nový zoznam alebo rozšírite aktuálny. Je naozaj iba na vašich potrebách a vašej fantázii ako bude váš Bullet Journal® vyzerať. Podstatné je vytvoriť si na základe svojich potrieb a pomocou svojej fantázie priestor, kde budete mať všetko na jednom mieste.