Prostredníctvom čoho oslovíte široké spektrum zákazníkov?

Prostredníctvom čoho oslovíte široké spektrum zákazníkov?

Každý jeden podnikateľ si musí uvedomiť, že jeho najváženejším obchodným partnerom je v konečnom dôsledku spokojný zákazník. Už len z toho dôvodu by si ho mal veľmi dobre vážiť a snažiť sa udržať si ho čo najdlhšie na svojej strane. Samozrejme, že za každú cenu to nie je ideálne riešenie. Odporovať tejto logike môže aj tvrdenie mnohých manažérov, že je lepšie si udržať toho verného ako získať niekoľko ďalších nových.

Dôležité rozhodnutie, koho si získať
Už len preto, že nie všetky služby a odbory poskytujú denne nové produkty, to nemôže byť vhodné riešenie. Predstavte si, že sa budete zaoberať predajom rodinných domov, kde sa predpokladá u priemerného človeka uzavretie obchodu len raz za život. Inak to bude pri širokom sortimente predaja obrazov, tu si môže zákazník vyberať takmer každý mesiac, ak nie aj deň, niečo nové.

Oslovenie cez internet
V niektorých prípadoch sa zákazník rozhodne odísť sám a tu nastáva dôležitá voľba tiež. Pokiaľ je pre vás práve on dôležitý, musíte zvažovať, ako si ho získať. Veľmi účinným spôsobom môže byť reklama. Dnes je to oveľa jednoduchšie, pretože všetko sa dá robiť na internete. Stačí si založiť web stránky, na ktorých predstavíte všetko. Ponúkané služby, vaše hodnoty, kultúru a kvalitu.

S kreatívnym webom
Ako zistíte, že je zákazník nespokojný? Väčšina ľudí sa v prvom rade začne sťažovať na každú jednu maličkosť. Ako by chcel na seba upozorniť a povedať druhej strane, potrebujem viac starostlivosti. Spoznať to môžete aj podľa presného opaku, ak zákazník nejaví žiadne aktivity, nemá záujem o žiadny váš produkt a službu. Jednoducho je rozhodnutý odísť. Asi by si každý prial, aby mal veľa verných spotrebiteľov, ktorí nepôjdu ku konkurencii. Ľudia sa však snažia skúšať nové veci, a to je v dobe moderných technológií a inovácií veľký problém. Prispôsobte sa im cez inovatívny webdesign a určite sa opäť k vám vrátia. Musíte ísť po ich vlnovej dĺžke a prinášať im flexibilné riešenia, inak sa k vám už nemusia vrátiť vôbec.