Ženy so štýlom sa spojili pre dobrú vec

Ženy so štýlom sa spojili pre dobrú vec

V utorok 20. júna sa v Trnave uskutočnilo podujatie s krásnou myšlienkou. Komunita Ženy so štýlom usporiadala Charitatívny bazárik, ktorého výťažok smeruje do Nadácie Detského kardiocentra na pomoc chorým deťom.

Zámerom rastúcej komunity Ženy so štýlom, ktorej členkami sú dámy naprieč celým Slovenskom, je nielen prepájanie a úprimné ženské priateľstvá, ale aj charitatívna činnosť, vzdelávanie a pohnutie spoločnosťou správnym smerom – cez definovanie slabých miest v životoch žien a nachádzanie reálnych riešení.

Podujatie Charitatívny bazárik, ktorý bol organizovaný po prvý raz, v sebe niesol ušľachtilú myšlienku. Výťažok z predaja štýlových módnych kúskov bude venovaný Nadácii Detského kardiocentra v Bratislave. Tejto krásnej akcie sa zúčastnili členky komunity z blízkeho i širšieho okolia Trnavy. „Charitatívny bazárik je v prvom rade o dobročinnosti a pomoci tam, kde je to potrebné. Na podujatí sa stretli výnimočné ženy, ktoré sa rady spoja pre dobrú vec. Verím, že ženy majú obrovskú silu a potenciál. Ak sa spojíme a vytvoríme osobné a pracovné priateľstvá, dokážeme zmeniť spoločnosť,“ povedala zakladateľka komunity Ženy so štýlom Katarína Mikle. „Dali sme si záležať na každom detaile a rovnako aj na výbere a oslovení partnerov, ktorí s nami spolupracovali a venovali nádherné oblečenie či šperky. Niektoré dámy si domov odniesli skutočne prekrásne kúsky, iné venovali financie pre nadáciu priamo na mieste či poslali peniažky na bankový účet. Akcia mala úspech a plánujeme ju zopakovať,“ doplnila inšpiratívna Trnavčanka. Podujatie, ktoré sa uskutočnilo v priestoroch reštaurácie Elements, podporila šperkárka Denisa Čimo a módne značky VIVI&LULU, GRIFF Trnava a Mi&Mi móda.

Ďalšie vydanie Charitatívneho bazárika z dielne komunity Ženy so štýlom sa uskutoční po letných prázdninách a bude spestrené zaujímavými hosťami a kultúrnym programom. Okrem toho nám zakladateľka Katarína Mikle prezradila, že v októbri sa uskutoční aj konferencia Ženy so štýlom, ktorá bude zameraná na vzdelávanie, osvojenie si dôležitých zručností a tiež zábavu. Súčasťou programu bude napríklad workshop prvej pomoci, náučná prednáška o etikete a spoločenských normách či interaktívne školenie na tému samovyšetrenia prsníkov. Na jeseň je pripravované aj čítanie z knihy Monológy vagíny od Eve Ensler.

Viac o  podujatiach a komunite Ženy so štýlom nájdete na www.oz-zenysostylom.sk.

* * *

Katarína Mikle je inšpiratívna a motivujúca zakladateľka komunity Ženy so štýlom, ktorá spája ženy naprieč celým Slovenskom. Študovala a celý život sa zaujíma o právo a politické vedy. Viac ako 20 rokov podniká, zamestnáva ľudí a školí v oblasti bezpečnosti a ochrany zdravia pri práci a požiarnej bezpečnosti stavieb. Ďalšími oblasťami sú environmentálna bezpečnosť a ochrana osobných údajov (GDPR). V minulosti vytvorila a moderovala v Mestskej televízii Trnava publicistickú reláciu 20 minút s Katarínou Mikle. Je šťastne vydatá a mamou dvoch dcér.