Skladovanie potravín so štipkou nostalgie: spoločnosti Samsung a Tetris vytvorili zábavné úložné boxy Stackers

Skladovanie potravín so štipkou nostalgie: spoločnosti Samsung a Tetris vytvorili zábavné úložné boxy Stackers

Samsung sa spojil so spoločnosťou The Tetris Company s cieľom lepšej organizácie svojich chladničiek a spolu uviedli na trh limitovanú sériu úložných dóz v ikonických tvaroch Tetriminos, aby tak podporili znižovanie plytvania potravinami.

Celkový výnos z predaja Samsung Stackers poputuje Európskej federácii potravinových bánk.

Samsung Electronics spojila sily so spoločnosťou The Tetris Company, aby uviedla na trh limitovanú kolekciu dóz na skladovanie potravín, ktorá je inšpirovaná svetoznámou logickou hrou Tetris®. Farebné dózy majú napomôcť domácnostiam k znižovaniu plytvania potravinami. Série Tetris budú dostupné cez centralizovanú stránku s cenou 25 eur.

Prvá úložná súprava svojho druhu bude obsahovať všetkých sedem ikonických tvarov a farieb Tetrimina – azúrovú, žltú, fialovú, zelenú, modrú, červenú a oranžovú. Vďaka zábavnému farebnému rozlíšeniu tak bude skladovanie potravín vo vašej chladničke a mrazničke oveľa jednoduchšie a efektívnejšie. A navyše celý výnos z predaja poputuje Európskej federácii potravinových bánk.

Problém plytvania potravinami vyvoláva rastúce obavy, nakoľko hlásená[1] miera individuálneho plytvania sa opäť zvýšila a vyrovnala sa s úrovňou, ktorá panovala pred prepuknutím pandémie. Traja z desiatich ľudí (30 %) priznávajú, že vyhadzujú väčší objem potravín, než ako tomu bolo pred pandémiou (20 %), čo nastáva v dôsledku zanedbaného manažmentu a nedôslednej organizácie potravinových zásob, ako je napríklad nevyužívanie zvyškov či nerozumné dávkovanie ingrediencií počas varenia. Ľudia tiež nevyužívajú možnosť navariť si vo veľkom, rozdeliť jednotlivé dávky jedál do krabičiek a následne ich zmraziť.

Použitím pestrofarebného a nostalgického Tetris dizajnu budú zákazníci schopní stohovať v chladničke jednotlivé krabičky súpravy úplne rovnako ako v známej hre. Či už to bude nahor, nadol, doľava či doprava, súprava na uskladnenie potravín je ideálnou voľbou pre lepšiu optimalizáciu priestoru. Takto využijete kapacitu miesta v chladničke oveľa efektívnejšie a vyhnete sa vyhadzovaniu potravinových zvyškov. Pred sviatočným obdobím krabičky na potraviny navyše splnia úlohu perfektného darčeka pre gurmánov, milovníkov hier i bojovníkov za ekológiu. Ak na tieto Vianoce[2] hľadáte niečo skutočne jedinečné, táto zábavná súprava je ideálnou voľbou.

Rovnako ako veselé dózy na potraviny, tak i Samsung chladničky ponúkajú nekonečné možnosti prispôsobenia podľa individuálneho vkusu a potreby nielen vo vnútri, ale aj navonok. Nech už hovoríme o flexibilnom interiéri či špeciálnej poličke na víno, ktoré dovoľujú maximálne využiť priestor v spotrebiči, alebo technológii SpaceMax, ktorá poskytuje pohodlnejšie rozloženie čerstvých potravín – toto partnerstvo dokonale napĺňa svoj hlavný účel. Inovatívne funkcie hľadajte aj u série Samsung Bespoke, výnimočnej kolekcii kombinovaných chladničiek a mrazničiek, ktoré sú obľúbené pre svoju veľkú kapacitu, komfortné používanie a možnosť úpravy podľa svojich osobných požiadaviek. Táto limitovaná edícia prichádza ako odpoveď na celoeurópsky výskum spoločnosti Samsung[3], ktorý odhalil poznatok, že až šokujúcich 46 % nakúpených potravín končí v európskych domácnostiach v smetnom koši, čo v prepočte predstavuje ročne finančnú čiastku v hodnote 4 003 eur. Na otázku, ako by sa dalo zabrániť plytvaniu potravinami, viac ako polovica Európanov (54 %) priznala, že by museli zlepšiť svoj systém organizácie jedál a surovín a dve tretiny (64 %) sa domnievajú, že ich jedlo by vydržalo dlhšie, ak by ho správne skladovali.

„Naším poslaním je vyvíjať produkty a riešenia, ktoré pomáhajú spotrebiteľom lepšie organizovať ich život, vrátane znižovania plytvania potravinami. Preto sme sa spojili so spoločnosťou The Tetris Company a uviedli na trh jedinečné úložné riešenie Samsung Stackers, ktoré umožňuje zábavný spôsob skladovania potravín. Skladacie boxy nielenže skvelo vyzerajú a perfektne zapadnú do našich chladničiek, ale navyše poskytujú našim zákazníkom efektívnejší spôsob optimalizácie dostupného úložného priestoru, súčasne tiež podporujú boj Európskej federácie potravinových bánk voči plytvaniu potravinami,“ uviedol Tim Beere, vedúci oddelenia chladiarenských zariadení v spoločnosti Samsung.

„Sme radi, že môžeme spolupracovať so spoločnosťou Samsung pri vytváraní úložných boxov Samsung Stackers a ponúknuť zábavné riešenia pri organizácii miesta v chladničkách s nádychom nostalgickej hry Tetris,“ uvádza Maya Rogers, prezidentka a generálna riaditeľka spoločnosti Tetris, a dodáva: „Je skvelé vidieť, ako Samsung Stackers privádzajú k životu našu milovanú logickú hru a už sa nevieme dočkať, ako naši zákazníci premenia svoje chladničky a mrazničky na reálne Tetris puzzle. Rovnako sa tešíme z toho, že všetky zisky idú do Európskej federácie potravinových bánk, je to neuveriteľná príležitosť pomôcť pri riešení problému plytvania potravinami viacerými spôsobmi.“

Nové boxy na skladovanie potravín Samsung Stackers budú dostupné v nasledujúcich európskych krajinách: Rumunsko, Srbsko, Chorvátsko, Slovinsko, Španielsko, Česká republika, Slovensko, Taliansko, Maďarsko, Grécko, Francúzsko a Spojené kráľovstvo.

Zákazníci, ktorí sa chcú dozvedieť niečo viac o zábavnej a efektívnej kolekcii dóz na potraviny Samsung Stackers, môžu navštíviť stránku samsung.com/tetris. Tí, ktorí by si radi boxy na potraviny zakúpili, tak môžu urobiť za cenu 25 eur, pričom celkový výnos z predaja je určený na podporu Európskej federácie potravinových bánk, neziskovej organizácie reprezentujúcej sieť 335 potravinových bánk v celej Európe, ktoré sa zaviazali predchádzať plytvaniu potravinami a znižovať tak potravinovú neistotu.

Európska federácia potravinových bánk bola v posledných rokoch svedkom výrazného nárastu dopytu po potravinách, pričom sa očakáva, že bude naďalej z roka na rok stúpať. Len v roku 2020 pomohla sieť charitatívnych organizácií, ktoré prijímajú potraviny od členov Európskej federácie potravinových bánk, celkovo 12,8 miliónom ľudí v núdzi, čo predstavuje nárast o 34,7 % v porovnaní s úrovňou pred pandémiou v roku 2019. Výsledkom je, že európski členovia získali, vyzbierali a prerozdelili 860 000 ton potravín, z ktorých väčšina by sa inak vyhodila, čo predstavuje medziročný nárast o 12 % od roku 2019, na podporu charitatívnych organizácií pomáhajúcich tým, ktorí to najviac potrebujú.

Príklady zábavných dóz na potraviny Samsung Stackers:

 

[1] Každý jeden unikátny TetrisTM kontajner obsahuje nasledujúci materiál a dodržiava potravinové predpisy; 100 % OPP: CAS číslo materiálu PP je 9003-07-0/Recyklovateľné. Vonkajší obal je plne certifikovaný FSC 2.

[2] Prieskum trendov v oblasti potravinového odpadu neziskovej spoločnosti WRAP v roku 2021

[3] Európsky prieskum spoločnosti Samsung uskutočnený v 11 krajinách s 20 000 respondentmi prostredníctvom spoločnosti 3gem. Miera odpadu vyjadrená v peňažnej hodnote v každej krajine bola vypočítaná na základe priemerných týždenných výdavkov respondentov vo všetkých kategóriách a odhadovanej priemernej spotreby/odpadu vo všetkých kategóriách. Ročný údaj sa následnej vypočíta vynásobením počtom týždňov v roku.