Slovenský gin TOISON a likér Dr.Kramer expandujú na švédsky trh: „Som presvedčený, že to, čo predstavuje značka TOISON, chýba na našom trhu“ tvrdí distribútor.

Slovenský gin TOISON a likér Dr.Kramer expandujú na švédsky trh: „Som presvedčený, že to, čo predstavuje značka TOISON, chýba na našom trhu“ tvrdí distribútor.

Ďalší svetový úspech pre produkty slovenskej destilérie Likérka z Trenčianskych Teplíc. Gin TOISON a bylinný likér Dr.Kramer zbierajú prestížne medzinárodné ocenenia za dizajn aj chuť a zaujali aj distribútora pôsobiaceho vo Švédsku. Gin a likér z Trenčianskych Teplíc je už v predaji ako jediný slovenský spirit na švédskom trhu a už čoskoro ho bude možné ochutnať aj v obľúbených švédskych baroch a reštauráciách. Giny sa už tento víkend predstavia na festivale Gin Fest v Štokholme, ktorý navštevuje každoročne tisícky ľudí.

Unikátny gin, ktorý chýbal na švédskom trhu

Produkty slovenskej destilérie Likérka z Trenčianskych Teplíc zaujali distribútora, ktorý pôsobí na švédskom trhu. „Napriek tomu, že som predtým vyskúšal mnoho ginov, keď som ochutnal TOISON, cítil som, že je niečím jedinečným, niečím výnimočným. Naozaj som veril a stále som o tom presvedčený, že to, čo predstavuje značka TOISON, chýba na našom švédskom trhu. Tento moderný a štýlový brand je iný ako všetky dostupné giny“, prezradil distribútor David Manly. Fyreen Events AB.

Do svojho portfólia zaradil všetky produkty, ktoré destilérka pod značkou TOISON vyrába – TOISON dry gin 41,7%, červený TOISON RUBY RED 38% plný bobuľového ovocia, zberateľskú limitovanú edíciu TOISON MEAD BARREL, ktorý zrie niekoľko mesiacov v sudoch po medovine, až po jeho novinky – nealkoholické verzie TOISON 0,0% a TOISON 0,0% BERRIES.

U ž v sobotu 8.6.2024 sa naše slovenské giny predstavia na festivale Sweden Gin Fest v Štokholme. Koná sa od roku 2019, jeho súčasťou je viac ako 70 značiek, 150 druhov ginov a tonikov a navštevuje ho viac ako tisíc ginových nadšencov.

Neviem sa dočkať, ako likér predstavím barmanom vo Švédsku

Okrem ginového portfólia destilérie sa na švédsky trh prostredníctvom distribútora dostal aj bylinný likér Dr.Kramer, ktorý spája čaro prírody, silu kúpeľných prameňov a poctivú ručnú výrobu. „Pre mňa ako koktailového barmana s 20-ročnými skúsenosťami to bol produkt, ktorý ma naozaj zaujal a presvedčil k vzájomnej spolupráci. Nemôžem sa dočkať, kedy ho predstavím barmanom tu vo Švédsku. Myslím, že ho budú milovať, najmä v niečom ako Negroni, čo mu dodáva ten extra šmrnc,“ dodal David Manly.

Slovenská destilérka Likérka

Likérka je okrem destilérky aj dizajnovým aperitív barom a kaviarňou, nachádza sa na kúpeľnej promenáde v Trenčianskych Tepliciach a vďaka veľkej terase zároveň v parku. Likérka sa môže pýšiť prvým miestom v kategórii interiérov HoReCa v rámci súťaže INSAID Awards a nomináciou na architektonické ocenenie CE.ZA.AR.

www.spiritcompany.sk
www.toisongin.sk
www.droscarkramer.sk
www.likerkateplice.sk