Dokáže láskyplné partnerstvo prežiť smrť dieťaťa?

Dokáže láskyplné partnerstvo prežiť smrť dieťaťa?

Celý život je príbeh o tom, ako rýchlo a výrazne sa vám dokáže zmeniť život. Výborne napísaný príbeh o vzťahoch, ktoré nie sú vždy príjemné a pozitívne. Občas škrípu, nedaria sa, ničia nás a oberajú o iskru v oku…

Dve ženy, ktoré sa nepoznajú a zdanlivo nemajú nič spoločné. Dve voľby, po ktorých už nič nebude ako predtým. Dva osudy plné zúfalstva a smútku, ale aj nádeje a neochvejnej materinskej lásky.

Dokáže láskyplné partnerstvo prežiť smrť dieťaťa?

Prešlo už niekoľko mesiacov, odkedy ich syn zomrel, no Eva sa nevie ubrániť pocitu, že ich manželstvo zomrelo spolu s ním. Márne hľadá odpoveď na otázku, či ďalej bojovať o Gabrielovu lásku, alebo sa vzdať. Rozhodovanie jej sťažuje iný muž. Muž, ktorý je ochotný dať Eve všetko, čo jej manžel odopiera celé mesiace. Je však toto cesta, na ktorú sa Eva dokáže vydať?

Môže pretrvať krehký cit, ktorý sa zrodil v tom najnevhodnejšom čase?

Keď Živa toho muža stretla prvýkrát, považovala ho za bezdomovca. Jej konanie viedol súcit. Každým spoločným okamihom sa súcit mení na hlbokú náklonnosť, vzťah však ani pre jedného neprichádza do úvahy. Živa stojí pred voľbou, ktorá zmení celý jej život. A nielen jej. Vyberie si lásku, aj keď vie, že jej prinesie len trápenie?

Čo hovorí o svojej knihe autorka Miška Ries?

Michala sa na príbehu snaží ukázať, ako sa dokáže matka Evka vrátiť po krutej strate späť do normálneho života. A nezblázniť sa. Pretože ona má aj podiel na smrti svojho bábätka… nesmierne zdrvujúca téma, situácia, o ktorej sa muselo autorke ťažko písať.

Vypočujte si úryvok.
Z knihy číta Dominika Žiaranová:

Michala Ries

Narodila sa v roku 1989 a pochádza z Bánoviec nad Bebravou. Spolu s manželom a synom žije v dedinke pod Čachtickým hradom. Vyštudovala sociálnu prácu, no roky sa pracovne pohybovala v obchodno-ekonomickej oblasti.

Talentovaná Michala vstúpila na našu literárnu scénu skvelou romantickou sériou Na úteku, ktorá sa stretla s veľkým čitateľským ohlasom. Pokračovanie Na love opäť ponúklo pútavé čítanie.
Ešte väčší ohlas a ďalších nových fanúšikov získala Michala románom Zadrž dych. Príbeh o tom, aké zložité sú mužsko-ženské či rodinné vzťahy a aká tenká je hranica medzi láskou a nenávisťou.
Teraz jej vo vydavateľstve Slovenský spisovateľ vyšiel nový príbeh s názvom Celý život.

Milan Buno, knižný publicista