ORIGINÁLNY TROJKOLESOVÝ SKÚTER PIAGGIO MP3 DOBÝVA SLOVENSKÝ TRH

ORIGINÁLNY TROJKOLESOVÝ SKÚTER PIAGGIO MP3 DOBÝVA SLOVENSKÝ TRH

  • Ikonický trojkolesový skúter, ktorý je možné šoférovať už s klasickým vodičským oprávnením skupiny B bez obmedzenia objemu a výkonu, prichádza v novej generácii na Slovensko
  • Cena skútra začína od 7 199 EUR

Piaggio MP3, originálny trojkolesový skúter, ktorý vďaka svojej patentovanej konštrukcii spôsobil revolúciu v oblasti mestskej mobility, prichádza na slovenský trh. S nedávnou novelou zákona č. 8/2009 Z. z. o cestnej premávke pritom možno tento jedinečný skúter s kubatúrou 300 až 500cm3 šoférovať odteraz aj na území Slovenskej republiky s vodičským oprávnením skupiny B. Čo už bolo dávno možné na celom území Európskej únie, je teraz konečne možné aj na Slovensku, a tak vodiči s vodičským oprávnením skupiny B môžu riadiť trojkolesový skúter bez obmedzenia výkonu a objemu motora. Výhody tohto unikátneho skútra si tak môže užívať oveľa väčšie množstvo šoférov. Ikona mestskej mobility, ktorá prišla ako prvá s trojicou kolies vo svete skútrov, pritom štartuje už od 7 199 eur.

Modelový rad MP3 tvoria ikonické trojkolesové skútre, ktoré svojim príchodom spôsobili už v roku 2006 revolúciu v oblasti mestskej mobility. Piaggio je vynálezcom patentovanej trojkolesovej konštrukcie a touto inováciou vodičom ponúka inteligentné riešenie ako jazdiť v meste jednoducho a bezpečne, alebo ako prekonať dlhšie vzdialenosti vo väčších metropolách,“ uviedla Laura Marko, marketingová manažérka výhradného dovozcu Faber Moto SK a dodala: „Keď sa pozriete do veľkých európskych metropol, ako je na príklad Paríž, všade kam sa obzriete, na každom rohu nájdete Piaggio MP3. Vďaka novej legislatíve rad MP3 teraz prináša svoje výhody do mestskej mobility aj na Slovensko a dvíha latku v oblasti pohodlia, bezpečnosti a výkonu, aby zabezpečil bezkonkurenčný a nezabudnuteľný zážitok z jazdy.

Špičková bezpečnosť a vyšší jazdný komfort

Spoločnosť Piaggio Group ako jediná na svete vlastní patent na parallelogramové zavesenie predných kolies, ktoré umožňuje nakláňanie vozidla do strán, čo znamená, že MP3 má jazdné vlastnosti ako štandardné jednostopové vozidlo. Vďaka tomu sa stane boj s hustou premávkou minulosťou. Každý model radu MP3 je vybavený brzdami s ABS a integrovanou kontrolou trakcie ASR pre vyššiu bezpečnosť na šmykľavých povrchoch, ako napríklad mokrý asfalt, výmole či dlažobné kocky. Vďaka týmto bezpečnostným prvkom získava vodič úplnú kontrolu nad strojom, no užije si tiež jedinečný pôžitok z jazdy a stabilitu v zákrutách aj pri najhorších jazdných podmienkach.

Skútru tiež nechýba bohatá výbava, známa skôr z malých mestských automobilov. Vodiči sa môžu spoľahnúť na LED svetlomety, USB port na nabíjanie smartfónu, konektivitu s možnosťou prepojenia smartfónu s infotainment systémom, či bohatý odkladací priestor pod sedadlom, do ktorého sa zmestí notebook, veľký nákup či rovno až dvojica prilieb.

Zastavenie bez potreby podopierať sa nohami

Popri možnosti šoférovania skútra s vysokou kubatúrou s vodičským oprávnením skupiny B, je ďalšou unikátnou vlastnosťou skútrov radu MP3 možnosť zastaviť bez toho, aby bolo potrebné podopierať sa nohami na zemi. Jedinečný systém Roll-Lock totiž umožňuje aretovať os predných kolies, čím sa skúter stane stabilným a stojí bez potreby ďalšieho podopierania. Roll-Lock sa odomkne automaticky pridaním plynu, a tak zaručuje ešte vyšší komfort pri každodennom používaní.

Výkonné a úsporné motory

Piaggio MP3 sa aj vďaka ponuke motorov stáva skvelým spôsobom, ako sa prebojovať mestskou zápchou. V ponuke sa nachádza trojica motorov High Performance Engine s objemom 300 cm3 (19 kW), 400 cm3 (26 kW) a 500 cm3 (32 kW), ktoré spĺňajú normu Euro 5. Spriahnuté sú so systémom regulácie paliva Ride-by-wire a automatickou prevodovkou, ktorá ponúka hladké preraďovanie do všetkých stupňov a zabezpečuje tak skvelý výkon s tichou prevádzkou.

Stačí vodičský preukaz skupiny B

Donedávna bolo možné riadiť trojkolesové skútre len s vodičským oprávnením skupiny A1 (do výkonu 15 kW) alebo A (nad výkon 15 kW). Nedávna novela zákona však umožňuje šoférovať tzv. trojkolky, do ktorých spadá aj trojkolesový skúter Piaggio MP3 všetkým vodičom, ktorí sú starší ako 21 rokov a majú vodičské oprávnenie skupiny B. To znamená, že výhody novinky od Piaggio si dnes môžu užívať všetci vodiči, ktorí majú vodičské oprávnenie skupiny B, a to bez obmedzenia objemu alebo výkonu. Vybrať si tak môžu podľa svojich potrieb – základné Piaggio MP3 300 alebo výkonnejšie MP3 400 či športovo ladenú 500-ku s najvyšším výkonom.

Piaggio MP3 je dostupné v sieti autorizovaných predajcov a základná verzia s objemom 300 cm3 štartuje na cene od 7 199 eur.

Viac informácií je možné nájsť na https://www.piaggio.com/sk_SK/