Encyklopédia kvízov: Zviera

Encyklopédia kvízov: Zviera

Slováci si radi testujú svoje znalosti a po prvej knihe kvízov s názvom Génius vyšla teraz druhá Encyklopédia kvízov: Zviera. Aj v nej sa dozviete všeličo nové, preskúšate svoje vedomosti a vyberiete sa do fascinujúceho sveta živočíchov.
Hoci je encyklopédia určená pre deti od 9 rokov, množstvo fanúšikov si našla aj medzi dospelými.

Spozorujete rozdiel medzi leopardom a gepardom? Viete, čím sa odlišuje aligátor čínsky od krokodíla morského? Rozoznáte vtáka podľa jeho zobáčika, cicavca podľa chvosta či rybu na základe jej pohybov?

Ak nie, potom je táto encyklopédia práve pre vás. Prečítajte si pútavé fakty, preštudujte viac ako 50 zaujímavých obrázkových kvízov a otestujte sa na úrovniach začiatočník, pokročilý a génius.

Ako funguje táto encyklopédia?

Najprv fakty

Najprv sa oboznámite s faktmi o hlavných skupinách živočíšnej ríše: bezstavovcoch, rybách, obojživelníkoch, plazoch, vtákoch a cicavcoch. Tieto dvojstrany plné základných informácií vás pripravia na jednotlivé kvízy.

Nasleduje výzva

Overte si vedomosti. K obrázkom priraďte odpovede z tabuľky. Postupujte podľa nasledujúcich štyroch bodov a určite všetko zvládnete.

  1. 01. Kniha je rozdelená do siedmich kapitol o živočíchoch, kde nájdete fakty o ich podobnostiach, odlišnostiach, živote na Zemi a, samozrejme, veľa kvízov. Skúste začať skupinou, o ktorej viete najviac, a potom vyskúšajte niečo nové.
  2. Po zvolení kvízu si pozorne preštudujte obrázky. Poznáte všetky živočíchy? Texty vám poskytnú informácie, pomocou ktorých nájdete správne odpovede.
  3. Pozrite si odpovede v tabuľke s názvom OTESTUJ SA a priraďte ich k obrázku. Ak si chcete vedomosti utvrdiť, po nejakom čase sa ku kvízu vráťte alebo ho dajte kamarátovi či kamarátke.
  4. 04. Postupujte od najmenej náročnej úrovne až po tú najťažšiu. Nebude to ľahké. Keď budete mať všetko hotové, skontrolujte odpovede. Nájdete ich naspodku strany pod čiarou.

Encyklopédia kvízov: Zviera z vydavateľstva Ikar je hravá a zábavná kniha, pri ktorej sa nebude nudiť nielen vaše dieťa, ale ani vy J Všeličo sa dozviete, môžete o faktoch diskutovať, rozoberať obrázky. Skvelý tip na spoločné chvíle, ktoré pobavia, aj niečo naučia.

Kapitoly kvízov a faktov:

Svet živočíchov
Bezstavovce
Ryby
Obojživelníky
Plazy
Vtáky
Cicavce

Milan Buno, knižný publicista