HP na veľtrhu CES 2022: Technológie pre inteligentnú spoluprácu a tvorbu umožňujú naplno pracovať v hybridnom pracovnom prostredí

HP na veľtrhu CES 2022: Technológie pre inteligentnú spoluprácu a tvorbu umožňujú naplno pracovať v hybridnom pracovnom prostredí

Spoločnosť HP Inc. predstavila nové zariadenia a riešenia uľahčujúce spoluprácu aj tvorbu, ktoré používateľom umožňujú pracovať a tvoriť kdekoľvek.

Hybridný spôsob práce si žiada viac ako len možnosť spolupracovať a zostávať v kontakte. Vyžaduje, aby technológie používateľom ponúkali ten istý zážitok bez ohľadu na to, kde sa práve nachádzajú. Ľudia teraz majú možnosť pracovať, odkiaľ im to práve vyhovuje, ale to nič nemení na očakávaniach kladených na ich pracovné výsledky. Používatelia potrebujú, aby ich bolo dobre a zreteľne vidieť aj počuť, aby mohli odvádzať produktívnu prácu a mohli sa inšpirovať.

„Hybridný spôsob práce zmenil všetko. V dnešnej dobe sme získali väčšiu slobodu byť produktívni a kreatívni odkiaľkoľvek,“ uviedol Alex Cho, prezident divízie Personal Systems spoločnosti HP Inc. „Naše inovácie v oblasti hardvéru, softvéru i poskytovaných riešení prinášajú používateľom všetko potrebné na to, aby mohli úspešne fungovať v hybridnom svete. Poskytujú im prostredie, v ktorom môžu produktívne a tvorivým spôsobom realizovať tie najinšpiratívnejšie myšlienky.“

Zmysluplná spolupráca v hybridnom prostredí

V nadväznosti na nedávne uvedenie riešenia HP Presence[1] predstavila spoločnosť HP nové zaujímavé funkcie, prinášajúce ešte kvalitnejšie videokonferencie. Používatelia teraz získavajú možnosť vylepšiť svoj obraz na obrazovke a prispôsobiť si, ako sa budú na schôdzkach prezentovať, pomocou filtra vzhľadu. Aplikácia myHP im k tomu ponúka jednotný ovládací panel, ktorý umožňuje ovládať a prispôsobiť si prácu s počítačom – napríklad použiť jedným kliknutím zvolené nastavenie videa vo všetkých aplikáciách pre videokonferencie. Spoločnosť HP tiež sprístupnila pokročilú technológiu pre spoluprácu v širšej škále produktov vo svojom portfóliu vrátane počítačov EliteBook 800 G9 Series, EliteBook 1000 G9, ZBook Firefly G9, zakrivených monitorov Z40c a Z34c G3 a najnovších počítačov Elite Dragonfly. Od 5Mpx kamier s funkciou HP Auto Frame až po filtre na redukciu šumu, založené na umelej inteligencii a technológii dynamického vyrovnávania hlasu – HP Presence prináša lepší spôsob, ako byť vidieť, počuť a ​​zdieľať nápady, aj pracovníkom mimo zasadacej miestnosti.

Spoločnosť HP rozšírila svoje portfólio zariadenia Elite Dragonfly a posunula možnosti spolupráce na úplne novú úroveň. Reagovala tým na požiadavky zákazníkov ohľadom prémiových mobilných zariadení, určených na hybridnú prácu. Tieto zariadenia sa radia medzi absolútnu špičku aj vo sfére udržateľnosti, pretože sa vyrábajú z recyklovaného horčíka, hliníka a plastov, ktoré by inak skončili v oceáne.[2]

HP Elite Dragonfly G3 so systémom Windows 11 umožňuje mobilným profesionálom maximálne sa zapojiť do každého stretnutia. HP Elite Dragonfly G3, postavený na procesoroch Intel 12. generácie, je so svojou hmotnosťou pod 1 kg[3] ľahký doslova ako pierko a je k dispozícii v odtieni bridlicovo modrej alebo prírodnej striebornej. Notebook HP Elite Dragonfly G3 ponúka konvertibilnú konštrukciu a je vybavený 13,5″ obrazovkou, ktorá vďaka svojej výške, danej pomerom strán 3:2, zároveň používateľom umožňuje byť stále produktívna. Notebook Elite Dragonfly, ktorého funkcie ďalej vylepšuje riešenie HP Presence, ponúka mimoriadne široké možnosti spolupráce, k čomu prispieva technológia Audio by Bang & Olufsen a štyri diskrétne reproduktory, ktoré spoločne vytvárajú pohlcujúci zvuk, technológia HP Dynamic Voice Leveling, ktorá automaticky optimalizuje čistotu hlasu, a funkcia redukcie šumu 2.0 založená na umelej inteligencii, ktorá vylepšuje zvuk tak, aby bolo používateľom rozumieť aj napriek nasadenému rúšku či respirátoru. Batéria prístroja je vybavená funkciou inteligentného nabíjania, pretože sa dokáže učiť zo spôsobu, akým je notebook používaný, a optimalizuje spotrebu energie. Robustnú ochranu proti malwaru a hackerom poskytuje riešenie HP Wolf Security for Business.[4]

Hybridný spôsob práce znamená, že ako zasadacia miestnosť môže poslúžiť akýkoľvek priestor. Či už sa práci venujete z domu, z kancelárie alebo niekde na cestách, môžete s ostatnými spolupracovať, akoby ste sa nachádzali v rovnakej miestnosti. Prispieva k tomu realistický obraz a čistý zvuk, o ktoré sa postará niektorý z piatich nových konferenčných monitorov, navrhnutých s cieľom vytvoriť produktívne pracovné prostredie, v ktorom sa vám bude dobre spolupracovať a nebudú vás rozptyľovať akékoľvek rušivé vnemy.

Konferenčné monitory HP E24m, E27m a E34m sú najpokročilejšie konferenčné monitory na svete,[5] ktoré vám vo vašom pracovnom priestore umožnia uskutočňovať čo najautentickejšie schôdzky, kedy sa s ostatnými stretávate tvárou v tvár. Vďaka 5Mpx webovej kamere s možnosťou naklápania, vylepšeným senzorom osvetlenia, prihlasovania pomocou Windows Hello, mikrofónom s potlačením šumu a predným reproduktorom sa budete môcť pri každom videohovore prezentovať v tom najlepšom svetle. Tieto monitory spĺňajú viac ako 200 kritérií kvality a nesú certifikáciu pre použitie s platformou Zoom, preto si môžete byť istí, že vás bude vďaka vysoko kvalitnému obrazu a zvuku dobre vidieť aj počuť. Keď sa presúvate z jednej miestnosti do druhej, jednoducho pripojíte celú zostavu jedným káblom USB-C®[6] a nebudete mať na stole neporiadok. Pokiaľ ide o váš celkový komfort, chráňte svoje oči pomocou technológie HP Eye Ease s trvale zapnutou funkciou potlačenia modrej zložky svetla a pracujte pohodlne vďaka štvorcestnej ergonómii.


Monitory HP M24 a M27 s webovou kamerou
sa ideálne hodí na komunikáciu s priateľmi a rodinou alebo na učenie z domova vďaka 5Mpx webovej kamere, predným reproduktorom a mikrofónom s funkciou potlačenia šumu. Pripojte svoje zariadenie jediným káblom USB-C® a získate bezproblémové pripojenie k akémukoľvek chromebooku s certifikáciou Works With Chromebook.

Každá spoločnosť potrebuje, aby jej zamestnanci boli produktívnejší, lepšie navzájom spolupracovali a aby boli dobre zabezpečení pri práci v novom hybridnom svete. Medzi ďalšie nové zariadenia so systémom Windows 11, vytvorené s ohľadom na túto skutočnosť, patria:

 • HP Elite x360 1040 G9HP EliteBook 1040 G9 posúvajú hranice výkonnostných a hmotnostných parametrov pre všetky typy mobilných pracovníkov. Zariadenia boli novo navrhnuté, aby čo najviac uľahčovali presuny pri hybridnom spôsobe práce, majú tenké a ľahké šasi s pomerom strán 16:10, ktoré umožňuje zobraziť viac obsahu a obmedzuje nutnosť posúvania. Vďaka technológii HP Presence sú používatelia vidieť a počuť v maximálnej možnej kvalite vďaka 5Mpx fotoaparátu, 940nm infračervenej kamere a softvéru, zaisťujúcemu zvuk bez rušivých vnemov a čisté podanie hlasu.
 • Počítače HP EliteBook 800 G9 Series boli prepracované a majú veľmi tenké šasi, novú obrazovku s pomerom strán 16:10 a väčší clickpad. Vďaka funkcii HP Presence môžu ľudia spolupracovať osobnejším spôsobom a k dispozícii majú tiež voliteľnú 5Mpx kameru s automatickým sledovaním, Audio by Bang & Olufsen a voliteľné pripojenie 5G.
 • Počítače HP EliteBook 600 G9 Series jsú výkonné, ľahko obsluhovateľné a vysoko zabezpečené zariadenia, ktoré je možné vďaka štandardizácii ľahko integrovať do existujúcej IT infraštruktúry a ktoré zároveň poskytujú používateľom nástroje, potrebné na prácu takmer odkiaľkoľvek.
 • Počítače HP ProBook 400 G9 Series kombinujú ľahký, upgradovateľný dizajn s profesionálnym výkonom, zabezpečením a odolnosťou, čo znamená ideálne pre rastúce firmy.

Expandujte všade tam, kam vás môže zaviesť vaša novo nájdená inšpirácia

V dnešnom hybridnom svete používame viacero zariadení a pri práci neustále prechádzame z jedného na druhé. Striedame pritom náhle okamihy kreativity, ktoré môžu prichádzať, keď sme práve na cestách, s dobou dlhšieho sústredenia pri pracovnom stole. Tvorivé osobnosti potrebujú v tomto novom prostredí digitálne riešenia, ktoré sú dostupné, konzistentné, vzájomne sa dopĺňajú a umožňujú nepretržitú prácu.

 • Stolné počítač HP ENVY je nový všestranný a výkonný počítač pre tvorivé profesie, ktorý bol navrhnutý ako výpočtové centrum, ktoré vám pomôže učiť sa, tvoriť a zvládať všetky aspekty moderného života. Tvorte bez obmedzenia s aplikáciou HP Palette [ODKAZ], ktorá obsahuje nástroj Duet for HP na použitie tabletu, telefónu alebo počítača ako druhého displeja, a ľahko použiteľnou aplikáciou HP QuickDrop, umožňujúcou prenášať súbory medzi zariadeniami. K počítaču jednoducho pripojíte zariadenia, ktoré používate pri tvorivej činnosti, a vďaka niekoľkým vysokorýchlostným portom vrátane Thunderboltu a čítačky kariet a možnosti pripojiť až štyri monitory s rozlíšením 4K budete ešte produktívnejší.[7] Vďaka systému Windows 11, procesoru Intel Core i9 až 12. generácie[8] a grafickej karte vo verzii až NVIDIA® GeForce RTX™ 3080 Ti spolu s možnosťou jednoduchého upgradu či rozšírenia hardvéru jedným dotykom bez použitia nástrojov udržia tento počítač krok s rastom vašich tvorivých schopností.
 • HP Z2 Mini G9, najvýkonnejšia pracovná ministanica na svete,[9] prináša špičkový výkon, podčiarknutý novým, univerzálnym a moderným dizajnom. Architekti a grafici, ktorí potrebujú dostatočne malé zariadenie, aby sa zmestili do stiesneného priestoru, sa už nemusia uskromňovať čo do výkonu. Počítač Z2 Mini G9 je vybavený nízkoprofilovou profesionálnou grafickou kartou NVIDIA RTX™ v kombinácii s procesormi Intel® Core™ novej generácie vrátane radu K pre plynulý prechod medzi viacerými aplikáciami pre návrh, vykresľovanie a simuláciu a možnosť využívať pracovné postupy 2D a 3D designu.
 • Zakrivené displeje HP Z40c G3 a HP Z34c G3 sú určené pre tvorcov a náročných užívateľov, ktorí chcú nahradiť svoju zostavu dvoch monitorov jedným veľkým displejom s presným podaním farieb, pri používaní ktorého sa budú môcť plne sústrediť na prácu. Zakrivený displej HP Z40c G3, najväčší konferenčný monitor na svete s integrovanou webovou kamerou 4K, vám umožní vidieť každý detail na ostrej 40″ obrazovke s pomerom strán 5K:2K, vysokou hustotou pixelov a bezproblémovým a rýchlym pripojením Thunderbolt 3, ktoré je dostatočné na nabíjanie dvoch počítačov naraz. Ak tvorcovia pracujú na viacerých zariadeniach, súboroch a projektoch zároveň, umožňuje im počas pracovného procesu ničím nerušenú kreativitu aplikácie HP Device Bridge 2.0. Pripojte Z2 Mini aj Firefly – alebo ľubovoľné zariadenie so systémom Windows® či Mac® – k obom displejom a pracujte súčasne s možnosťou jednoduchého preťahovania súborov medzi oboma počítačmi. Pre zvýšenie bezpečnosti zapnite riadené zdieľanie súborov, aby ste mali istotu, že je vaša sieť dostatočne chránená.

 Zbook Firefly 14 G9, najmobilnejšia pracovná stanica HP Zbook, a Zbook Firefly 16 G9 ponúkajú v elegantnej, skutočne mobilnej pracovnej stanici výkon profesionálnej úrovne, webovú kameru s umelou inteligenciou a displej HP DreamColor s presným podaním farieb.[10] Vďaka novej generácii procesorov Intel® Core™, grafickému procesoru NVIDIA T550 a až 64 GB pamäte môžete súčasne otvárať veľké súbory a spúšťať profesionálne aplikácie, čím dosiahnete rýchly multitasking a vysokú produktivitu. Nech už pracujete kdekoľvek, s notebookom Zbook Firefly G9, ktorý ponúka všetko, čo potrebujete na spoluprácu a správu projektov, zostanete neustále produktívni.Medzi ďalšie nové zariadenia a príslušenstvo pre tvorcov patrí:

 • Nový 27palcový stolný počítač HP ENVY All-in-One, navrhnutý pre tvorcov, vám umožní byť pri tvorbe, komunikácii a spolupráci vo vrcholnej forme. Táto 27-palcová, menšia, ale rovnako výkonná verzia nedávno predstaveného 34palcového modelu, s rozlíšením 4K ponúka verné farby, vysoký výkon a odnímateľnú kameru s magnetickým uchytením.

 Ďalšie informácie o novinkách HP oznámených na veľtrhu CES 2022 nájdete v HP Press Center.

 Ceny a dostupnosti

 • Notebook HP Elite Dragonfly G3 bude na Slovensku v predaji od júna za ceny od 1 690 Eur.
 • Konferenčné monitory HP E24m a E27m budú na Slovensku v predaji od februára za ceny od 409,99 Eura.
 • Konferenčný monitor HP E34m bude na Slovensku v predaji od mája a cena bude uvedená neskôr.
 • Monitory HP M24 a M27 budú na Slovensku v predaji od januára za ceny od 264,99 Eura, resp. 279,99 Eura.
 • Notebook HP EliteBook 1040 G9 bude na Slovensku v predaji od júna za ceny od 1 390 Eur.
 • Notebook HP EliteBook x360 1040 G9 bude na Slovensku v predaji od júna za ceny od 1 590 Eur.
 • Notebooky HP EliteBook 830 G9, HP EliteBook 840 G9 a HP EliteBook 860 G9 bude na Slovensku v predaji od júna za ceny od 1 190 Eur.
 • Notebook HP EliteBook x360 830 G9 bude na Slovensku v predaji od júna za ceny od 1 290 Eur.
 • Notebooky HP EliteBook 630 G9, HP EliteBook 640 G9 a HP EliteBook 650 G9 budú na Slovensku v predaji od mája za ceny od 890 Eur.
 • Notebooky HP ProBook 440 G9 a HP ProBook 450 G9 budú na Slovensku v predaji od mája za ceny od 690 Eur.
 • Informácie o cene a dostupnosti stolného počítača HP ENVY budú oznámené neskôr.
 • Informácie o cene a dostupnosti pracovnej stanici HP Z2 Mini G9 budú oznámené neskôr.
 • Zakrivené monitory HP Z34c G3 a HP Z40c G3 budú na Slovensku v predaji od marca za ceny od 915 Eur, resp. 1430 Eur.
 • Informácie o cene a dostupnosti notebooku HP ZBook Firefly G9 budú oznámené neskôr.
 • Informácie o cene a dostupnosti All-in-One počítaču HP ENVY 27 budú oznámené neskôr.

 [2] 5 % krytu reproduktora podľa váhy sa skladá z plastov, ktoré by inak skončili v oceánoch.[1] Vybrané produkty HP sú rozšírené o funkciu HP Presence. Funkcia sa líši podľa platformy.

[3] Skutočná hmotnosť sa bude líšiť podľa konfigurácie. Nedotykové panely s HP Sure View Reflect, WWAN, 6-článková batéria, 512GB SSD alebo vyššia a viac ako 8GB pamäť a NFC nie sú k dispozícii pri konfiguráciách začínajúcich na menej ako 1 kg.

[4] HP Wolf Security for Business vyžaduje Windows 10 alebo vyššie, obsahuje rôzne funkcie zabezpečenia HP a je k dispozícii na produktoch HP Pro, Elite, RPOS a Workstation. Zahrnuté funkcie zabezpečenia a požiadavky na operačný systém nájdete v podrobnostiach produktu.

[5] Na základe internej analýzy monitorov s webovými kamerami, reproduktormi a mikrofónmi spoločnosti HP. Najpokročilejšie na základe fyzickej integrácie kamery s rozlíšením 5Mp alebo vyšším, integrovaných mikrofónov s automatickým potlačením hluku, integrovaných reproduktorov 2x5W alebo väčšej, vertikálneho naklonenia kamery (nezávisle na monitore), IR senzora Windows Hello a vyskakovacieho okna pre súkromie, k 4. januáru 2022.

[6] Kábel DisplayPort™ nie je súčasťou dodávky. Monitory sa dodávajú s jedným káblom USB-C™ na pripojenie počítača as napájacím káblom pre monitor.

[7] K dispozícii sú štyri 4K monitory predkonfigurované s grafikou NVIDIA® RTX 3060, 3060 Ti, 3070, 3070 Ti, 3080, 3080 Ti.

[8] Viacjadrový procesor je navrhnutý na zlepšenie výkonu určitých softvérových produktov. Nie všetci zákazníci alebo softvérové aplikácie budú nutne ťažiť z používania tejto technológie. Výkon a frekvencia hodín sa budú líšiť v závislosti od pracovnej záťaže aplikácie a od konfigurácie hardvéru a softvéru. Číslovanie, značka alebo pomenovanie spoločnosti Intel nie je meradlom vyššieho výkonu.

[9] Na základe internej analýzy HP certifikovaných pracovných staníc mini ISV s objemom >3 l, najmenej tromi certifikáciami ISV, s konfigurovateľnou profesionálnou grafikou a so špecializovanou značkou pracovných staníc. Výkon je založený na procesore, grafike, pamäti a napájacom zdroji. K marcu 2022.

[10] Voliteľná, konfigurovateľná funkcia, ktorú je nutné nakonfigurovať pri nákupe.