Hľadáte vhodný darček k vyznaniu lásky na Valentína?

Hľadáte vhodný darček k vyznaniu lásky na Valentína?

Venujte na Valentína nablýskané zlaté či strieborné prekvapenie z Českej mincovne, ktorá si pre vás pripravila originálne darčeky pre všetkých zamilovaných. Prinášame vám tipy na darčeky, ktoré prežijú tisícročia a ktorých hodnota časom rastie, ako dôkaz vašej veľkej lásky.

Mandala lásky

Výraz mandala pochádza zo staroindického sanskritu a môžeme ho preložiť jednoducho ako kruh. A však význam už tak jednoduchý nie je – vyjadruje niečo čo je dokonalé, nekonečné a zároveň predstavuje rovnováhu a jednotu. To z nej robí ideálny darček na vyjadrenie vašich citov. Strieborná medaila Mandala lásky od Českej mincovne je okrem originálneho talizmanu aj krásne spracované umelecké dielo. Medailu tvorí kolorovaný ornament zložený z červených srdiečok ktoré spolu smerujú ku sklenenému stredu. Autorkou diela je medailérka Kristýna Šánová. Mandala váží len 16g a jej priemer je 34 mm. Kúpite ju na webe Českej mincovne za cenu 37,20 €.

Zlatá Medaila Navždy spolu

Umelecky spracované majstrovské dielo s názvom Navždy spolu poteší dozaista každého zamilovaného. Autorom diela je medailér David Kružliak, ktorý averznej strane venoval dvojicu držiacich sa rúk, ako znak spojenia, dôvery a  zamilovanosti. Na druhej reverznej strane  vyobrazil zamilovaný pár sediaci na hojdačke v obklopení malých srdiečok, ktorým dominuje jedno veľké zložené z dvoch dielov, ktoré do seba perfektne zapadajú. Zlatú medailu Navždy spolu s váhou 3,49g a priemerom 20mm kúpite za cenu 372 € a to exkluzívne na www.ceskamincovna.sk. V ponuke Českej mincovne nájdete rovnakú medailu aj v menšom striebornom prevedení za cenu 39 €.

 

Zlatá medaila Z lásky

Zlatá medaila, ktorej okraj je zdobený štvorjazyčným vyznaním lásky v slovenčine, češtine, angličtine a nemčine urobí vašej partnerke/partnerovi určite radosť. Reverzná strana medaile je zdobená romantickou kolážou zloženou z desiatok srdiečok. Na opačnej averznej strane medaile dominujú dlane, ktoré pevne držia srdce, ako znak stálej lásky. Medaila má priemer 20 mm, váhu 3,49g  a nájdete ju v ponuke Českej mincovne za cenu 32,00 Eur. Rovnako spracovanú medailu je možné darovať aj v striebornom prevedení a  menšej veľkosti, s váhou 10g a priemerom 30mm za cenu len 39,00 Eur. Autorkou zlatého i strieborného umeleckého vyjadrenia lásky je Ludmila Kracíková, Dis.

Pre viac informácií navštívte webovú stránku www.ceskamincovna.sk

Vedeli ste že najstaršie dodnes známe valentínske prianie pochádza už z roku 1415? Šlo o báseň, ktorú napísal Charles, vojvoda z Orleansu, svoj manželke po zajatí a uväznení v londýnskom Tower of London. Od tejto doby sa k tomuto vyznaniu lásky, ktorý dnes nájdete v rámci zbierky rukopisov v Národnej knižnici Veľkej Británie v Londýne, pripojili milióny zamilovaných.