Pokračovanie úžasnej čarodejníckej série. Je tu Horská čarodejnica

Pokračovanie úžasnej čarodejníckej série. Je tu Horská čarodejnica

Sympatické postavy, rôzne záhady, malebná príroda… Horská čarodejnica je príbeh plný mágie, kúziel, dobrodružstva a tajomstiev, ktorý na vás dýchne nezvyčajnou atmosférou.

Cassie považovala čary za starodávne tajomstvá, ktoré si generácie čarodejníc po stáročia odovzdávali, ale vedela, že raz museli nejako vzniknúť.
„Čary vymýšľajú čarodejnice,“ ozvala sa Ivy, ktorá ich tajne odpočúvala a zjavne neodolala príležitosti, aby sa pred Cassie predviedla. „Nie je to jasné?“
„Naozaj to dokážeme? Vymýšľať vlastné čary a čarovné formulky?“ začudovala sa Cassie

Cassie si zvyká na život v Lesnej, keď do dediny z ničoho nič príde na Halloween jej problémový bratranec Sebastian. Posmešný a pohŕdavý Sebastian prenasleduje Cassie a jej priateľky, zasahuje do ich úloh pre čarodejnícky spolok a znevažuje nebezpečenstvá sveta férov.

Cassie, Rue a Tabitha však majú väčšie problémy – ako sa noci predlžujú, z Hraničného lesa sa vkráda do dediny temný tieň a dedinčania sa zrazu správajú čudne. Sú posadnutí túžbou nájsť záhadný predmet. Keď Lesnú čarodejnicu povolajú svedčiť na súde, dievčatá sa rozhodnú pustiť do vyšetrovania samy a zistia, že ten, kto ovláda dedinčanov, hľadá férsku relikviu: starodávnu a nebezpečnú zbraň, ukrytú v dedine. Ich čarodejnícky výcvik sa podrobí skúške, keď sa vydajú hlbšie do Hraničného lesa, aby našli férsky poklad, než padne do rúk Kráľa škriatkov.

Horská čarodejnica je pokračovaním novej čarovnej série Lesná čarodejnica. Ak máte radi mágiu, neváhajte. Jednoducho písaný príbeh, ktorý vás okamžite vtiahne. Autorka vytvorila krásny fantasy svet, ktorý osloví nielen mladých, či deti. Ale pokojne aj staršie ročníky.

Elixír by sa mal sfarbiť do odtieňa teplej marhuľovej,“ podotkla Cassie a ešte raz nakukla do Príručky čarodejnice.
„Aj by sa sfarbil, keby si mu dopriala dosť času a poriadne ho miešala,“ odvrkol sivý kocúr. Montague bol Cassin spoločník, sám vedel trocha čarovať, ale väčšinou s ňou bol preto, aby jej pri každej príležitosti poskytoval protivne praktické rady.

Skye McKenna vyrastala v baníckom meste v austrálskych pustatinách. Červený prach v regióne Pilbara ju už v mladom veku prinútil vypestovať si zdravý rešpekt voči divej prírode. Pri hľadaní vlastných dobrodružstiev odcestovala do Spojeného kráľovstva a zamilovala sa do britského vidieka.

Teraz žije v Škótsku a pracuje pre neziskovú organizáciu zaoberajúcu sa ochranou kultúrneho dedičstva, pre ktorú nedávno pripravila výstavu o stredovekej mágii. Keď nečíta a nepíše, hľadá príbehy v kopcoch a lesoch svojho nového domova.

Milan Buno, knižný publicista