Texas, nelegálne pálenie whisky a vynikajúci triler Slepý tiger

Texas, nelegálne pálenie whisky a vynikajúci triler Slepý tiger

Je to dobrodružný príbeh plný akcie, sú v ňom dobrí aj zlí chlapci, niekedy sú však čiary medzi tým, čo je správne a čo je nesprávne, rozmazané. Dúfam, že si prečítate Slepého tigra, dúfam, že sa vám bude páčiť,“ odkazuje v exkluzívnom videu Sandra Brown.
Tentoraz vás prenesie do roku 1920, aby ponúkla vzrušujúci príbeh z obdobia prohibície, keď namiesto zákona a poriadku vládlo v mnohých amerických mestách bezprávie, výtržníctvo a korupcia.
Slepý tiger je vynikajúci historický triler, v ktorom sa brilantne spája napätie s romantikou. A právom patrí k tomu najlepšiemu, čo Sandra napísala.

Pozrite si exkluzívne video od Sandry Brown:

https://youtu.be/Svf8iwkfpso?si=GDcFwcVbEEjQy5hU

Píše sa rok 1920.
Bývalý vojak Thatcher je počas návratu k svojmu životu kovboja na ranči nútený vyskočiť z idúceho nákladného vlaku, aby sa vyhol problémom, no pristane v ešte väčších, než si vedel predstaviť. V deň, keď zavíta do texaského mestečka Foley, zmizne bez stopy manželka miestneho lekára. Keďže Thatcher je jediným cudzincom v meste, padne naňho podozrenie, že ju uniesol a možno aj zabil. Thatcher je pevne odhodlaný očistiť svoje meno, v ceste mu však stojí skorumpovaný starosta, nečestný šerif, neslávne známa majiteľka nevestinca a tajnej krčmy, úlisný pašerák, súperiaci paliči nelegálneho alkoholu, ale aj mladá vdova, ktorá pod krehkým zovňajškom skrýva oceľovú vôľu a odhodlanie.

Pre Laurel mal byť príchod do Foley novým začiatkom, no skončilo sa to tragédiou. Po smrti manžela a malej dcérky ostane vydaná napospas osudu a zhovievavosti svojho svokra. Rozhodne sa však vziať budúcnosť do vlastných rúk a vrhne sa do vôd lukratívneho miestneho odvetvia, čo sa ani trochu nepozdáva starým mazákom, ktorí mu doposiaľ kraľovali. Vďaka svojmu úspechu sa rýchlo dostane do hľadáčika nemilosrdných konkurentov, pre ktorých je jediným zákonom pomsta. Keď sa v meste začne stupňovať násilie, Laurel a čerstvý zástupca šerifa Thatcher sa ocitnú na opačných stranách vojny, v ktorej tečie krv rovnako ako nelegálna whisky…

Mám túto autorku veľmi rada, milujem jej štýl. Píše lineárne, žiadne vymýšľance a je to tak dobre vyrozprávané, ako keby ste pozerali dobrý film,“ tvrdí známa herečka Zdena Studenková, ktorá si novinku Slepý tiger s chuťou prečítala.

Pozrite sa, čo hovorí o knihe Zdena Studenková:

https://youtu.be/iAr11YXC5EI?si=AgfNn8sKrVHVgAms

Sandra Brown vie šikovne vystavať príbeh, pohráva sa s postavami, ale aj s čitateľmi. Dokonale opíše ľudské osudy, boj o holé prežitie, podvody, intrigy…nebudete sa nudiť ani na chvíľu. Čítavosti totiž pridávajú aj dialógy, ktoré sú svižné, dynamické, majú šťavu a to hlavne medzi Thatcherom a Laurel. Neraz sa aj zasmejete a sú vám čoraz sympatickejší.

Sandra Brown odviedla parádnu robotu – Slepý tiger je pútavý, šikovne napísaný, autentický. Všetko to funguje a najmä vďaka postavám si knihu zamilujete. Nie sú čierno-biele, každý má niečo za ušami, ale v tom je to také ľudské.

Milan Buno, knižný publicista