Podarí sa jej zachrániť ohrozený vzťah?

Podarí sa jej zachrániť ohrozený vzťah?

Katarína Gillerová je obľúbená slovenská autorka, ktorá má na svojom konte už dvadsať kníh. Jej najnovší, jubilejný román je pokračovaním predchádzajúcej knihy Priveľa tajomstiev a opäť ponúka pútavý dej s prekvapujúcimi zvratmi a témy, ktoré chytia za srdce každú ženu.
Volá sa Priveľa spomienok.

Do života dvadsaťosemročnej Romany vstúpila láska. Kamil, muž jej života, si s ňou túži založiť rodinu a požiada ju o ruku. Rozbehnú sa prípravy na svadbu, no na ich vzťahu leží tieň v podobe Kamilovej bývalej priateľky.

Ani Romanina rodina to nemá ľahké: hoci sa všetci tešia z nájdeného syna a Romaninho dvojčaťa Adama, dohnať stratené roky, počas ktorých vyrastal u inej ženy, nie je vôbec jednoduché. Romana bojuje so svojou žiarlivosťou, ktorá sa vystupňuje vďaka podozreniu, že Kamil si do ich bytu niekoho vodí.

Nič nie je jednoduché, ani vzťahy Romaninej kamarátky Dady či naoko šťastné manželstvo ďalšej kamarátky Mirky. Odíde Dada do Nemecka s mužom, pre ktorého sa konečne rozhodne, a prezradí Mirka Romane svoje tajomstvo? A predovšetkým – podarí sa Romane zachrániť ohrozený vzťah s Kamilom?

Nič nie je priamočiare v ich životoch, vynárajú sa iné problémy a nové príbehy.
Tak by sa dal v skratke zhodnotiť nový román Katky Gillerovej Priveľa spomienok.
Je to je dvadsiaty román a po prvý raz nadväzuje na osudy postáv z predchádzajúcej knihy. „Po dokončení Priveľa tajomstiev som mala pocit, že chcem ešte niektoré veci dopovedať a rozvinúť, napríklad vzťah hlavnej hrdinky Romany so svojou láskou Kamilom po tých mnohých nedorozumeniach. Tiež premena rodiny po objavení Romaninho brata, o ktorom si mysleli, že zomrel ako novorodeniatko. Alebo spletité osudy jej kamarátok – sklamanej Dady a vydatej Mirky,“ vysvetľuje obľúbená autorka.

Najlepšie sa jej vraj písala nová postava Dášky, všetečnej kamarátky Romaninho brata, ktorá komplikuje už i tak neľahkú rodinnú situáciu. Avšak jej brat-dvojča nežil po celé tie roky vo vzduchoprázdne, a keď sa v jeho okolí vynárajú ľudia z jeho života, Romana a jej rodina si uvedomujú, že ich musia rešpektovať. Aj keď k nim neprechovávajú žiadne sympatie…

Milan Buno, knižný publicista