ROG Zephyrus G14 Alan Walker Special Edition kombinuje technológie a hudbu

ROG Zephyrus G14 Alan Walker Special Edition kombinuje technológie a hudbu

ROG Zephyrus G14 Alan Walker Special Edition kombinuje technológie a hudbu

Výkonný 14″ herný a kreatívny notebook dostal novú podobu od svetovo uznávaného producenta a DJ-a

KĽÚČOVÉ BODY

  • Technológie sa stretli s hudbou: 14″ notebook kombinuje unikátny štýl Alana Walkera s praktickým vyhotovením a cenou 1 919 eur
  • Nezmeškajte rytmus: Toto zariadenie využíva najnovšie technológie a ponúka vysoký výkon so špičkovou prenosnosťou
  • Dizajn od Alana Walkera: Výrazný akrylový obal s kapacitnými podložkami funguje aj ako hudobný sampler a mixérsky pult

 

Bratislava 18. august 2021 – Republic of Gamers (ROG) predstavil nový notebook Zephyrus G14 Alan Walker Special Edition (GA401QEC). Táto špeciálna edícia notebooku ROG Zephyrus G14, ktorá bola vytvorená v spolupráci s legendárnym hudobníkom, DJ-om a hudobným producentom, prináša unikátny dizajn a ROG Remix sampler, takže je pripravená na hocakú kreatívnu prácu.

Technológie sa stretli s hudbou

Alan Walker už v mladom veku prejavil záujem o počítače, programovanie a grafický dizajn. Táto vášeň ho neskôr doviedla k prominentnej kariére v elektronickej hudbe. Walker začal ako producent samouk publikovaním svojich skladieb na platformách YouTube a SoundCloud, pričom prvý veľký úspech zožal v roku 2015 s pesničkou Faded. Dnes má na konte miliardy prehratí na YouTube a Spotify a je uznávaným umelcom, ktorý skladbami pre hry PUBG Mobile a Death Stranding prerazil aj v hernom priemysle. Práve vďaka tomu, v kombinácii s jeho unikátnym štýlom, sa ideálne hodí k hodnotám, o ktoré sa usiluje ROG.

Nezmeškajte rytmus

ROG oznámil spoluprácu s Alanom Walkerom v čase, keď jeden notebook vyčnieval nad konkurenciou ako perfektné všestranné zariadenie pre tvorcu – samouka a hráča. Zephyrus G14 AW SE kombinuje najlepšiu prenosnosť na trhu s vysokým výkonom procesora AMD® Ryzen 9 5900HS s 8 jadrami a 16 vláknami a grafickou kartou NVIDIA® GeForce® RTX 3050 Ti. Pre Walkera – a pre tých, ktorí chcú kráčať v jeho šľapajach – ide o ultimátny mobilný nástroj pre hráčov a tvorcov. 

Dizajn od Alana Walkera

ROG sa neuspokojí s obyčajným štandardom, a preto vybavil notebook Zephyrus G14 AW SE prémiovou povrchovou úpravou a personalizáciou. Dizajn špeciálnej edície bol navrhnutý v spolupráci s Walkerom a disponuje unikátnymi farebnými prvkami, ako je Spectre Blue odtieň AniMe Matrix™ LED veka, ktorý je exkluzívny pre túto edíciu. Výrobný štítok má podobný odtieň a obsahuje hneď vedľa loga ROG Walkerov podpis. Štítok je vyrobený PVD metódou naparovania a mení farbu pri pohľade z rôznych uhlov. Dva textilné pásiky pozdĺž veka dodávajú notebooku charakteristický kyberpunkový štýl značky ROG, pričom jeden pásik využíva reflexný text, aby ladil s LED diódami na veku.

„Cítim sa hrdo za túto šancu spolupracovať s ROG a som nadšený, že môžem svetu ukázať, na čom sme tak dlho pracovali,“ povedal Walker.

Používateľský zážitok sa začína už v momente, keď používateľ položí svoje prsty na balenie notebooku. To má úžasný dizajn a pokrýva ho akrylový vrchný kryt, ktorý vybral sám Walker. Škatuľa, Walkerova obľúbená časť celého projektu, je viac než obyčajným obalom. Ide o kreatívne príslušenstvo, ktoré sa po pripojení k notebooku G14 pomocou USB-C kábla premení na ROG Remix sampler s kapacitnými podložkami. Používatelia môžu pomocou nich aktivovať 18 Walkerových zvukových efektov a využiť ich vo Walkerových skladbách alebo si importovať svoje vlastné skladby do špecializovaného softvéru, ktorý bol vyvinutý Walkerom a jeho tímom. ROG Remix takisto zobrazuje unikátne animácie, ktoré boli inšpirované značkou ROG a Alanom Walkerom. Tie sa zobrazujú na displeji notebooku a tiež na AniMe Matrix paneli.

Notebook dokonca obsahuje aj špeciálnu bootovaciu animáciu, wallpaper Alana Walkera a sklenený touchpad s povrchovou úpravou inšpirovanou hudobným ekvalizérom. Klávesy majú farby Alana Walkera a na klávesoch A a W sa nachádza jeho logo. Aby toho nebolo málo, súčasťou balenia je tiež šiltovka, pár ponožiek a obal na notebook ROG Sleeve, ktoré sú inšpirované Alanom Walkerom a značkou ROG.

CENA & DOSTUPNOSŤ

ROG Zephyrus G14 AW SE (GA401QEC) je k dispozícii exkluzívne v obchode Datacomp za cenu
1 919 eur.

 

ROG Zephyrus G14 Alan Walker Special Edition (GA401QEC)

Procesor AMD Ryzen™ R9-5900HS
Grafická karta NVIDIA® GeForce  RTX™ 3050Ti
Operačný systém Windows 10 Home
Operačná pamäť 16 GB DDR4 3200 MHz
Úložisko 1 TB PCIe® SSD
Displej 14″ QHD (2 560 x 1 440) IPS-level panel, 120 Hz, 100 % DCI-P3, PANTONE® Validated,

podporuje adaptívnu synchronizáciu

Klávesnica Podsvietená chiclet klávesnica, podpora pre N-key, 1,7 mm aktivačná vzdialenosť, 4 hot klávesy, napájacie tlačidlo so snímačom odtlačkov prstov
Audio 2x 2,5 W reproduktory s technológiou inteligentného zosilňovača
2x 0,7 W výškové reproduktory, mikrofón
I/O porty 1x USB3.2 Gen2 Type-C® s technológiami DisplayPort™ 1.4 a Power Delivery

1x USB3.2 Gen2 Type-C®

2x USB3.2 Gen1 Type-A

1x HDMI 2.0b

1x 3,5 mm jack pre slúchadlá a mikrofón

1x Kensington Lock slot

Konektivita 802.11ax 2×2 WLAN

Bluetooth® 5.1

* Bluetooth verzia sa môže zmeniť s aktualizáciami operačného systému

Rozmery 324 x 222 x 19,9 mm
Hmotnosť 1,7 kg
AC adaptér 180 W napájací adaptér

Typ konektora: ø 6,0 (mm)

Výstup: 20 V DC, 9 A, 180 W

Vstup: 100~240 V AC, 50/60 Hz univerzálny

 

O Alanovi Walkerovi

Alan Walker bol vždy súčasťou hernej komunity – už od jeho začiatkov, keď tvoril obsah na YouTube, až po jeho úspech v hudobnom priemysle. Či už produkuje megahity s hviezdami, ako je Hans Zimmer, A$AP Rocky a Sabrina Carpenter, alebo zdieľa nové videá na YouTube, Walker je odhodlaný prinášať hráčov do kolektívu.

Walker vytvoril viacero skladieb v spolupráci s hernými štúdiami na celom svete. PUBG Corporation využila jeho talent pri tvorbe skladby On My Way and Live Fast s A$AP Rocky pre PUBG Mobile. Walker takisto produkoval singel Ghost s Au/Ra pre album Death Stranding: Timefall. Jeho práca získala zlaté, platinové a diamantové ocenenia vo viac ako 46 krajinách na celom svete a patrí medzi najobľúbenejších umelcov na YouTube a Spotify s viac ako 115 miliónmi fanúšikov na všetkých sociálnych sieťach.

O značke ROG

Republic of Gamers (ROG) je značka spoločnosti ASUS, ktorá sa zameriava na tvorbu najlepšieho herného hardvéru a softvéru na svete. Značka ROG vznikla v roku 2006 a ponúka kompletné portfólio inovatívnych produktov, ktoré sú oceňované za svoju kvalitu a výkon. Medzi produkty ROG patria základné dosky, grafické karty, notebooky, stolné počítače, monitory, zvukové zariadenia, routery a príslušenstvo. ROG sa zúčastňuje na veľkých medzinárodných herných turnajoch a sponzoruje  ich. Produkty tejto značky sa použili pri pokorení stoviek rekordov v pretaktovaní. ROG je preferovaná značka hráčov a nadšencov na celom svete. Ďalšie detaily o ROG nájdete na stránke http://rog.asus.com.

O spoločnosti ASUS

ASUS je oddaný tvorbe produktov pre dnešný a zajtrajší inteligentný život a podľa magazínu Fortune je jednou z najviac obdivovaných spoločností. Rozsiahle portfólio spoločnosti obsahuje produktové rady Zenbo, ZenFone, ZenBook a širokú paletu IT zariadení a komponentov rôznych odvetví vrátane AR, VR a IoT. ASUS zamestnáva na svete viac ako 16 000 ľudí a viac ako 5 000 špičkových talentov v R&D. Spoločnosť poháňa túžba inovovať a záväzok kvality. ASUS v prepočte na každý deň získa až 11 ocenení.