1 deň práce z domu stačí na to, aby boli zamestnanci o  24 % šťastnejší

1 deň práce z domu stačí na to, aby boli zamestnanci o  24 % šťastnejší

Práca z domu je čoraz obľúbenejšia u zamestnancov aj zamestnávateľov. A dôvodom nie je len situácia z posledných dvoch rokov, počas ktorých všade úradoval nebezpečný vírus.

Poďte sa spolu s nami pozrieť na ďalšie výhody, ktoré možno pri plánovanom založení spoločnosti oceníte vy aj zamestnanci.

Nestrácate čas ani peniaze cestovaním

Za prácou dochádza denne obrovské množstvo ľudí. Aj keď to bolo počas obmedzení iné, dnes je to viac ako polovica zo všetkých sociálne poistených ľudí na Slovensku.

V mnohých prípadoch môže čas dochádzania trvať až hodinu alebo viac. To je čas, ktorý sa dá využiť oveľa efektívnejšie ako len sedieť vo vlaku a počúvať hudbu alebo čítať noviny.

Najlepší spôsob, ako využiť tento čas, je úplne eliminovať dochádzanie. S moderným virtuálnym sídlom to vaše podnikanie ani prácu nijako neohrozí. Naopak, vďaka práci z domu v domácej kancelárii sa môžete úplne vzdať cesty do práce a začať vykonávať úlohy hneď po prebudení a bez dochádzania.

Budete šťastnejší

Podľa britskej štúdie, ľudia dochádzajúci do práce niekedy trpia väčším stresom ako piloti prúdových lietadiel. Dôvodom je neistý čas odchodu vlaku, meškania, tlačenica vo vlaku či zápchy na ceste do práce. Prácou v domácej kancelárii sa týmto negatívnym vplyvom vyhnete, čím sa zníži aj váš stres a na prácu budete dobre pripravení.

Ďalší prieskum zistil, že už jeden deň práce z domu v mesiaci môže urobiť ľudí o 24 % šťastnejších. Prečo teda tento luxus zamestnancom nedopriať, keď je to pre firmu len minimálna cena za zvýšenú produktivitu, ktorá prichádza spolu so zvýšenou spokojnosťou.

Ušetríte

Kvalitná káva pre firmy je dôležitý prostriedok nielen na zvýšenie produktivity, šetriť na jej zásobách sa preto neoplatí, bez ohľadu na to, z akého miesta pracujete.

Ako zamestnávateľ však môžete prácou z domu ušetriť na iných fixných nákladoch. Začína to úsporou nákladov na pracovisku a končí nižšou spotrebou energie. Hoci musíte poskytnúť pracovný materiál, z dlhodobého hľadiska sa dajú ušetriť nemalé fixné náklady v iných smeroch, závisí od toho, čo robíte.

Skúste preto zvážiť „Home Office“ a uvidíte, že to prospeje obom stranám.