5 tipov pre šťastný a láskyplný vzťah

5 tipov pre šťastný a láskyplný vzťah

Aj malé deti sa učia, že keď princezná v rozprávke nájde svojho princa, zostanú spolu šťastní do konca života. Realita je však od rozprávok často odlišná a len niektorým sa podarí si tento sen aj splniť.

Dnešná doba je charakteristická čoraz väčším počtom singlov s vysokou mierou separácie. Prečo je to tak? A predovšetkým: Čo robia inak páry, ktorým sa darí byť šťastným celé desaťročia? Odpoveď možno nájdete v nasledujúcich jednoduchých tipoch.

Vlastný priestor

Doprajte svojmu partnerovi alebo partnerke svoj vlastný priestor. Každý sa predsa musí stretávať s priateľmi alebo venovať svojmu koníčku. V prípade nezrovnalostí buďte trpezliví. Arogancia a hnev môžu všetko len zbytočne pokaziť.

Nezabúdajte na starostlivosť o seba

So všetkou chvályhodnou podporou od svojho partnera a so všetkými obeťami, ktoré pri tom môžete urobiť, venujte pozornosť svojim vlastným potrebám a limitom. Partnerovi ani sebe by predsa nepomohlo, keby ste si z ich krízy urobili vlastnú.

Sprevádzajte a podporujete, čo však neznamená, že by ste sa kvôli druhým mali zruinovať a úplne sa vzdať vlastného života. Starostlivosť o seba je kľúčom k tomu, aby ste dokázali nazbierať dostatok sily.

O problémoch hovorte

Trápi vášho partnera dlhodobá erektilná dysfunkcia, ktorou trpí celý váš intímny vzťah? Určite to nie je príjemné pre oboch, ale je to život. Naše telo zlyháva v rôznych oblastiach a z rôznych dôvodov. Spoločné riešenie problému je ale cesta, ktorou sa vyhnete nechceným a ešte väčším problémom.

Buďte tu pre svojho partnera

Ak spôsobila tieto dočasné problémy len dlho plánovaná obriezka, určite to nie je dôvod na paniku. Rýchla rekonvalescencia všetko vyrieši. Buďte teraz s partnerom, urobte si na neho čas. Blízkosť niekoho, koho máme radi a milujeme z celého srdca, je v čase krízy veľkým prínosom. Uvedomte si však, že veľa ľudí v ťažkých fázach svojho života občas potrebuje predovšetkým čas pre seba. Rešpektujte aj toto želanie a všetko bude v poriadku.

Neobviňujte sa

Obvinenia neriešia problémy, nemotivujú, ani nezlepšujú váš vzťah. Najmä v ťažkých časoch máme obzvlášť citlivé senzory na skryté posmešky a obvinenia. Ak obvinenia, ktoré vás pália na jazyku, v skutočnosti skrývajú problémy týkajúce sa vášho partnerstva, riešte ich konštruktívne a s uznanlivým prístupom. Uvidíte, že konfliktom sa potom vyhnete oveľa lepšie.

Zdroj obrázka: puhhha/Shutterstock.com