4 jednoduché triky, ktoré vám pomôžu udržať poriadok vo vašom byte

4 jednoduché triky, ktoré vám pomôžu udržať poriadok vo vašom byte

Všetci veľmi dobre vieme, že udržať domov čistý, nie je vôbec jednoduché. Starostlivosť o našu domácnosť a jej údržbu nám komplikuje minimum času a v mnohých prípadoch aj financií, ktoré na tento účel musíme vynaložiť. Veď spotreba pitnej vody na dezinfekciu domácnosti má najväčší vplyv na náš rozpočet, čo nie je pri neustále sa zvyšujúcich cenách energií vôbec dobrá správa.

Žiť však v znečistenom prostredí nemôžeme. Ako to teda vyriešiť?

Usteľte si posteľ

Pred ranným odchodom z domu (alebo ešte lepšie zo spálne) si upracte vždy posteľ. Ak sa ponáhľate, jednoducho iba preložte perinu cez celú posteľ a vyrovnajte ju, aby vyzerala úhľadne. Táto jednoduchá akcia vytvorí v spálni pocit poriadku a naladí vás na produktívnu náladu. Ešte lepšie je použiť na vizuálne navodenie poriadku v tejto miestnosti prehoz na posteľ, ktorý sa bude na pozadí novej vinylovej podlahy dokonale vynímať.

Odložte oblečenie hneď do skrine

Aké lákavé je po náročnom pracovnom dni zhodiť spolu s únavou na zem aj všetko oblečenie. Poriadni ľudia si ale v prípade potreby nájdu čas, aby ho hneď radšej poskladali, zavesili do skrine alebo hodili veci do koša na bielizeň. Vďaka tomu budú vaše obľúbené odevy, krásna vinylová podlaha Herringbone, operadlá stoličiek a iné povrchy vyzerať lepšie ako kedykoľvek predtým.

Na ukladanie vecí používajte koše alebo úložné boxy

Keď má každá položka svoje miesto, je oveľa jednoduchšie dať veci do poriadku a mať o nich prehľad. Pomocou týchto roztomilých úložných systémov alebo plastových nádob môžete usporiadať tie najrôznejšie drobnosti. Ak pre ne potrebujete ešte viac úložného priestoru, jednoducho doplňte interiér o poličky.

Pravidelne vetrajte

Poriadok a pohodlie interiéru nie je len o vizuálnom vnímaní priestoru, ale aj o jeho sviežosti. Tú môžete navodiť tým, že ho budete pravidelne vetrať. Pomocou okien je to veľmi jednoduché a praktické, tak na to myslite.

Okrem pohodlia sa tak môžete teraz vo vykurovacom období vyhnúť aj mnohým zdravotným komplikáciám.

Zdroj obrázka:  Halfpoint/Shutterstock.com