Ako si vybrať náušnice, ak máte citlivé uši

Ako si vybrať náušnice, ak máte citlivé uši

Bez ohľadu na to, či ste boli citliví na určité typy náušníc vždy, alebo ste si túto tendenciu všimli len nedávno, základom prevencie pred negatívnymi vplyvmi alergických reakcií je dôsledný výber šperkov.

Ešte predtým, ako si ich ale pôjdete vybrať, odporúčame vám tiež pre-zistiť, prečo sa vaše uši stali na určité šperky tak citlivými?! Pochopenie povahy alergickej reakcie na zistený kov znamená, že sa pri ich nákupe potom môžete zamerať priamo na najlepšie možnosti, ktoré by vám nijakým spôsobom neuškodili.

To však neznamená, že kvôli tomu, aby ste našli vo vašom meste alebo okolí krásne hypoalergénne náušnice, musíte chodiť po všetkých obchodoch. Bezpečné strieborné šperky s tými najlepšími vlastnosťami si môžete kúpiť dnes už predsa aj na internete.

Prečo sú vaše uši a pokožka na niektoré šperky tak citlivé?
Podľa niektorých štúdií je jedným z najbežnejších typov kožných alergií pri šperkoch silná reakcia  na nikel. Nikel je bohužiaľ prítomná v širokej škále každodenných vecí, vrátane šperkov, mobilných telefónov, zipsov, mincí a iných vecí.

Medzi príznaky alergie na takéto kovy patrí svrbenie, sčervenanie, vyrážka, suchá pokožka, opuch alebo pľuzgiere. V mnohých prípadoch trpia takýmito alergiami ľudia, ktorí v rámci úspor hľadajú útechu v lacnom šperku.

Samozrejme, najlepšie je poradiť sa s lekárom, uškodiť by vám ale nemali ani krásne strieborné náušnice. Práve tento kov je hapoalergénny a pomerne lacný.

Pretože je ale väčšina kovov používaných na výrobu náušníc zliatinou, malé množstvo zinku alebo niklu zmiešané napríklad so striebrom alebo zlatom môže u niektorých ľudí vyvolať alergickú reakciu. Ako to vyriešiť?

Vyskúšajte neškodné a bezpečné materiály
Ak ste spozorovali na sebe spomínané príznaky alergie, poraďte sa so svojím lekárom. Možno vám bude musieť urobiť test na alergiu, aby ste zistili, ktorý kov ju spôsobuje a potom vybrať ten najoptimálnejší.

Najlepšie sú drahé a čisté kovy s bezpečnými zliatinami. Pre mnohých ale predstavujú finančné náklady. Často si preto ľudia vyberajú nové Swarovski náušnice. Vyriešiť to ale môžete aj výmenou háčika, na ktorom je náušnica upevnená a v kontakte s pokožkou. Existujú tiež špeciálne puzdra, ktoré kontaktu kovu s pokožkou predchádza. Kúpiť si môžete aj šperky z chirurgickej ocele s označením 316L.

Samozrejme, riešenie a výber je iba  na vás, dôležité je, aby ste postupovali odborne a vyberali si u šperkov vždy tú najvyššiu kvalitu.