Nedokážete sa sústrediť na výkon svojej práce? Máme pre vás tipy na zlepšenie koncentrácie

Nedokážete sa sústrediť na výkon svojej práce? Máme pre vás tipy na zlepšenie koncentrácie

 

Máte pocit, že je na vás toho veľa a aj napriek mnohým radám sa nedokážete posunúť ďalej? Aby sa nerozptýlila vaša pozornosť aj v strede nášho článku, nebudeme vás zaťažovať zbytočnou teóriou, ale, dáme vám 5 jednoduchých tipov, ako zlepšiť vašu koncentráciu.

Dobrá koncentrácia pozornosti vám pomôže vyrovnať sa s problémami a úlohami niekoľkokrát rýchlejšie a ušetrí drahocenný čas na dovolenke.

Urobte si analýzu toho, čo vám spôsobuje najväčší problém
Problémy s koncentráciou má každý jeden z nás. Niekto ich pociťuje menej a iný viac. Niekto nemôže pozorne počúvať, pretože je rozptyľovaný akýmkoľvek cudzím hlukom. Druhý sa zas nemôže sústrediť na svoje povinnosti, pretože mu chýba kvalitný toner Canon v tlačiarni.

Aby ste mohli odstrániť príčinu, zistite, kedy, pri akých činnostiach a podmienkach je to najhoršie. Aké zmyslové orgány v tom, ktorom prípade použijete, a aké úlohy vykonávate? Pokúste sa nájsť svoje slabé stránky a snažte sa ich odstrániť.

Dajte si pozor na multitasking
Možno máte vynikajúcu schopnosť čítať učebnicu a súčasne chatovať s priateľmi, piť zdravú zelenú kávu a pozerať sa popri práci na televíznu show. Takýto multitasking však presahuje kapacity vášho mozgu, ktorý jednoducho také množstvo úloh a informácií nemá šancu naraz spracovať.

Ak sa ale so všetkou zodpovednosťou zameriate vždy na jednu hlavnú vec, účinnosť a sústredenie pozornosti sa výrazne zvýši.

Zbavte sa zbytočných myšlienok
Ak máte vo vašej hlave kolotoč zbytočných myšlienok, ktoré sa týkajú iných povinností, sústrediť sa na dôležité pracovné úlohy bude náročné. Iste, automatický kávovar vám z dobrej zrnkovej kávy pripraví lahodný nápoj na povzbudenie, avšak spoliehať sa len na účinky kofeínu nie je rozumné.

Pokúste sa na všetky veci, ktoré sa netýkajú práce alebo úlohy zabudnúť a uvidíte, že to pôjde ľahšie.

Urobte si plán
Ak máte podrobný plán na vykonanie konkrétnej úlohy, bude pre vás hľadanie únikových cestičiek náročnejšie. Ešte lepšie ale urobíte, ak si všetky vaše pracovné plány prenesiete na papier, vďaka čomu ich budete mať neustále na očiach a lepšie sa zameriate na ich implementáciu.

Trénujte svoju pamäť
Dobrá pamäť vám pomáha ľahšie pracovať s informáciami, čo znamená, že je pre vás lepšie sa na konkrétne úlohy sústrediť. Tréningom mozgu sa tiež viac sústredíte a budete pozorní, takže je to ďalší dobrý stimul pre váš osobný rast.