Efektívne posilnenie imunity je tomto období naozaj nevyhnutné!

Efektívne posilnenie imunity je tomto období naozaj nevyhnutné!

Žijeme v dobe, kedy sa stres na nás valí z každej strany. Ráno vychystať deti do školy, cestou do práce čakať v zápche, nedočkavý nadriadený, ktorý nám dáva nesplniteľné termíny a po príchode domov nás ešte čakajú domáce úlohy s deťmi a chystanie večer. Popri tomto všetkom máme pomerne málo času na seba. To sa však môže negatívne odraziť napríklad na našom zdraví. Posilnenie imunity je teda niečo, na čo by sme rozhodne nemali zabúdať. Týka sa to najmä zimných mesiacov, kedy sa nám chladné počasie neraz dostane pod kožu a my ochorieme. Ako však správne postupovať, aby sme si posilnili imunitu? Čítajte ďalej a dozviete sa.

Posilnenie imunity vyváženou stravou a výživovými doplnkami
Posilnenie imunity je skutočne veľmi diskutovanou témou. Mnohí odborníci sa k nej vyjadrujú, no častokrát sa ich názory rozchádzajú. Jedno je však isté. Správnou a vyváženou stravou rozhodne nič nepokazíte. Na vašom tanieri by sa denne malo nachádzať kvantum čerstvého ovocia a zeleniny. To je totiž najspoľahlivejší a najrýchlejší spôsob, ako zabezpečiť pre svoje telo dostatok vitamínov a minerálov. Navyše sa dá z ovocia a zeleniny pripravovať množstvo úžasných jedál. Vďaka nim je náš jedálniček pestrý a vyvážený. Existuje aj ďalší spôsob, ako sa vyhnúť sezónnym chorobám. Výživové doplnky na posilnenie imunity by sme rovnako nemali vynechávať. V chladnejších mesiacoch by sme mali zvýšiť prísun vitamínu C a B. Ak sa s výživovými doplnkami príliš nekamarátite a radšej by ste sa im vyhli, máme pre vás iný typ. Skúste si dať každý deň jednu lyžičku poctivého medu. Med je totiž na posilnenie imunity ako stvorený a navyše je to čisto prírodný produkt

Posilnenie imunity prostredníctvom športu?
Jedna vec je dbať na zdravú stravu, druhá je však venovať sa svojmu telu aktívnejšie. Pohyb je pre telo prirodzený a tak sa nie je čomu čudovať, keď povieme, že šport je pre posilnenie imunity doslova potrebný. Prostredníctvom pohybu sa človek stáva silnejší a odolnejší. Je vedecky preukázané, že ľudia, ktorí sa pravidelne venujú športu (najmä tomu outdoorovému), bývajú chorí oveľa menej, ako ľudia, ktorí nešportujú vôbec. Je to nakoniec aj celkom logické. Športom si totiž každý z nás môže utužiť svoje zdravie.

Všetko o správnom posilnení imunity nájdete na webovej stránke https://silverdium.sk/.