Slovenská spoločnosť INCON sa stala súčasťou Window Holding

Slovenská spoločnosť INCON sa stala súčasťou Window Holding

Nový leader na trhu plastových okien

Slovenská rodinná firma na výrobu okien INCON uzavrela dohodu o predaji majoritného podielu s najväčším výrobcom okien v Českej republike, spoločnosťou Window Holding. Týmto spojením tak došlo k vytvoreniu jednoznačného česko-slovenského leadera s ročnými tržbami cca 90 mil. eur. Window Holding predáva okná na českom trhu pod značkami VEKRA a Otherm.

Spoločnosti INCON patrilo doteraz druhé miesto na slovenskom trhu s plastovými oknami. V súčasnosti je leadrom, ktorý ako jediný ponúka kompletné portfólio plastových, hliníkových, drevených a drevo-hliníkových okien, ako aj služby súvisiace s realizáciou, výrobou či montážou. „Spoločnosti zostanú samostatné, budú samostatne vyrábať, predávať aj montovať svoje výrobky. Synergie očakávame najmä vo vytvorení nákupnej aliancie, znížení dopravných nákladov, zvýšení efektivity výroby a v neposlednom rade v širšom produktovom portfóliu pre našich zákazníkov na Slovensku aj v Čechách“, povedal Marek Kráľ zo spoločnosti INCON.

Spoločnosť  naďalej organizuje predaj prostredníctvom vlastných predajných miest, vlastnými projektovými manažérmi a externou sieťou partnerov. Personálne sa riadenie oboch spoločností nemení, vedenie Window Holding zostáva rovnaké a INCON bude ďalej riadený dnešným manažmentom a pôvodným majiteľom.