ASKO-Nábytok: Doprajte si kvalitnejší odpočinok v boxspring posteli

ASKO-Nábytok: Doprajte si kvalitnejší odpočinok v boxspring posteli

S príchodom nového roku si mnohí z nás dávajú niekoľko predsavzatí. Medzi najčastejšími cieľmi, ktoré sami sebe stanovujeme je zdravšie stravovanie, cvičenie či obmedzenie nerestí, ako sú napríklad cigarety alebo alkohol. Na čo však väčšinou zabúdame, je zdravý spánok. V dnešnej digitálnej dobe je kvalita spánku mnohokrát opomenutá, a preto veľkú časť populácie postihujú také problémy, ako je dlhodobý pocit vyčerpania, bolesti hlavy či krížov. Ak hľadáte novú posteľ, ktorá zaistí ten najlepší odpočinok, sú odborníci z ASKO-Nábytok jasnou voľbou. Pomôžu nielen s výberom vhodnej postele, ale i s vybavením celej spálne, z ktorej vytvoria harmonické miesto pre vašu relaxáciu.

Kvalitu spánku ovplyvňuje niekoľko faktorov, medzi ktoré patrí napríklad teplota a miera svetla v miestnosti či sledovanie televízie alebo mobilného telefónu pred spánkom. Zásadný vplyv na spánok má však i samotná posteľ, pri výbere ktorej je dôležité vziať do úvahy telesné rozmery a hmotnosť budúcich majiteľov postele. „V súčasnosti sú obľúbené postele kontinentálneho typu, takzvané boxspring postele, ktoré zaistia dokonalý odpočinok,“ upozorňuje na nový trend Andrea Štěpánová, marketingová riaditeľka spoločnosti ASKO-Nábytok, a  dodáva, že ich výhodou je dvojitý vysoký matrac, ktorý rovnomerne rozloží váhu tela po celej ploche lôžka a postará sa tak o kvalitnejší a predovšetkým zdravší spánok.

Spodný matrac boxspring postelí je spravidla tvorený pružinami a je tak prirodzene tvrdší. To napomáha rozloženiu váhy tela, ktorému sa úplne prispôsobí. Vrchný nosný matrac potom slúži k maximálnej opore tela. Úplne na vrchu je topper, tenší matrac, ktorý sa postará o pohodlný odpočinok. „Každá posteľ má však svoje špecifiká a je tak vhodná pre iného zákazníka. Niektoré postele sú určené pre vyššie zaťaženie a sú tak prirodzene tvrdšie, iné majú každý matrac rozdielny, aby sa úplne prispôsobili svojmu majiteľovi. S výberom tej najvhodnejšej pomôžu naši vyškolení odborníci, ktorí detailne poznajú vlastnosti každej postele v našej ponuke,“ vysvetľuje Štěpánová.

Milujete veľké postele? Vyskúšajte posteľ Fresco Azur, ktorá má navyše i praktické bočné úložné priestory v spodnej časti. Spodné pružinové jadro optimálne rozloží váhu tela po celej ploche lôžka a zaistí komfort, horný vysoký matrac z kombinácie taštičkových pružín a pien poskytne optimálnu oporu tela pre kvalitný spánok. 180×200 cm, výška 63 cm, polstrovanie predného i zadného čela. Cena 999.90 €.

Komfortná boxspring posteľ El Paso s oblo vypolstrovanými stranami obsahuje dve vrstvy vysokých pružinových matracov, ktoré sú ideálne pre všetkých milovníkov mäkkého spania. Povrch postele je čalúnený jemnou látkou v modernom šedom odtieni. Posteľ je 60 cm vysoká, čo umožňuje jednoduchšie a komfortnejšie vstávanie. 180×200 cm, cena 999.90 €.


Posteľ kontinentálneho typu Forest vám poskytne vysoký komfort pre spánok. Moderný dizajn vypolstrovaného čela dopĺňa kvalitný rám z masívneho dubového dreva. Dve vrstvy matracov zaistia kvalitnú oporu tela pre zdravý spánok. Posteľ je navyše prevedená v modernom dizajne a krásnej prírodnej farbe. 180×200 cm, cena 1099.90 €.

Vysoká boxspring posteľ Vegas je okrem klasických vlastností postelí kontinentálneho typu vybavená praktickými úložnými priestormi. Vrchný topper je vyrobený z komfortnej peny, ktorá poskytne pohodlný odpočinok. Celá posteľ je čalúnená, čelo má moderný dekoratívny zvislý prešev. 180×200 cm, výška 60 cm. Cena 699.90 €.

Trendy vysoká posteľ typu boxspring, Toledo, s atraktívnym geometrickým vzorom zadného čela v arktickej modrej farbe je vybavená dvojitým matracom a topperem ako pre komfortný spánok, tak i pre jednoduchšie vstávanie z lôžka. Atraktívny štýl tejto postele skvelo doladí modernú spálňu v škandinávskom štýle. 180×200 cm, výška 56 cm. Cena 699.90 €.