Ako si vybrať kvalitné slnečné okuliare?

Ako si vybrať kvalitné slnečné okuliare?

Počas slnečných letných dní nemať slnečné okuliare nie je žiadna výhra. Ako si ale vybrať kvalitu, ktorá skutočne chráni náš zrak pred UV žiarením?

Všetky typy okuliarov nie sú rovnaké. Zakúpili ste si tie štýlové, ale nespĺňajú svoj účel? Dostatočne vás totiž nechránia pred čoraz agresívnejším slnečným žiarením. Síce ste si zaobstarali dizajnový módny doplnok, no na jeho nefunkčnosť raz doplatíte. Tu je pár tipov, čo zvážiť pri výbere kvalitných slnečných okuliarov.

Aj farba skiel rozhoduje
Vedeli ste, že pri šoférovaní nie sú vhodné modré sklá? Siahnite radšej po hnedom sfarbení šošoviek, ktoré na rozdiel od tých modrých neskresľuje. Kým šošovky v zelenom tóne sú univerzálne, oranžové a žlté sa vám budú hodiť pri zníženej viditeľnosti. Za volant sú zasa okuliare s polarizačným efektom tou adekvátnou voľbou.

Treba vyskúšať
Pri výbere tých pravých slnečných okuliarov si ich treba určite odskúšať. Sedia vám? Netlačia vás na nose či na ušiach a cítite sa v nich pohodlne? Viete, že sú to tie správne, pokiaľ pri pozeraní cez ne nevidíte zdeformované objekty pred vami.

Aj štýl, aj kvalita
Výber okuliarov nie je ničím obmedzený. Kto by nechcel mať moderné slnečné okuliare, ktoré vás nielenže ochránia pred slnečným žiarením, ale v nich aj budete skvele vyzerať? Dámske slnečné okuliare Burberry sú zaručeným dizajnovým kúskom, s ktorým budete trendy.