Aj vianočné koláče môžu byť bez lepku

Aj vianočné koláče môžu byť bez lepku

Patríte k rodinám, ktoré zo svojho života museli vyradiť lepok? Hoci je prvotné zvykanie ťažké, postupne sa dá naučiť nahradiť ho inými potravinami. Čo však na Vianoce? Prinášame vám tipy, kde nakúpiť na vianočné pečenie bez lepku.

Množstvo receptov a rád na pečenie dobrôt na štedrovečerný stôl nájdete na stránke www.celiakia.sk. Výber je skutočne bohatý, či máte chuť na kokosové ježe, medovníky, linecké koláče, oblátky, alebo niečo iné, určite tu nájdete vhodný recept aj s postupom, ako na to.

A kde nájsť suroviny? Jednou z možností je nakúpiť ich v Tescu. Vedeli ste, že reťazec Tesco má vlastnú radu bezlepkových výrobkov označených svojou značkou? A to vrátane zmesi na prípravu brownies. Okrem toho tu nájdeme aj kukuričnú múku, zmes múky na pečenie, zmes na perníky, kysnuté cesto aj piškótové cesto. Vianočné recepty, v ktorých môžete využiť zakúpené suroviny, nájdete na už vyššie spomínanej stránke.

Tipy na vianočné pohostenie prináša Tesco aj vo svojom vianočnom katalógu. Okrem dobrôt od výmyslu sveta tu nájdeme aj recepty a nápady na darčeky. Ak medzi receptami nenájdete žiadny bez lepku, skúste lepkové suroviny nahradiť bezlepkovými a možno aj s nimi vykúzlite skvelý koláč.

Ak už máte všetko napečené a zamýšľate sa nad bezlepkovou večerou, ktorú potrebujete pripraviť na Štedrý deň, inšpiráciu môžete nájsť na stránkach výrobcu bezlepkových produktov Schär. Okrem tipov čo robiť v kuchyni a čo rozhodne nie, je tu aj množstvo receptov na rôzne príležitosti, vrátane jednohubiek, predjedál, hlavných jedál aj dezertov. Tých, ktorí so životom bez lepku ešte len začínajú, iste poteší vzorový jedálniček na celý týždeň, ako aj rady na jednoduchú identifikáciu lepku v potravinách a výrobkoch.

Celiakia je ochorenie na celý život a prináša množstvo obmedzení. Správnym jedálničkom a vhodným stravovaním však môžete žiť plnohodnotný život bez bolestí a príznakov tohto nemilého spoločníka.